Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Kleopatra gelse giremez!
Share 7 September 2007

Tatilciler, ip gerilerek güneşlenmenin yasaklandığı Kleopatra Plajı kıyısında oturma eylemi yaptı. Sedir Adası’nın kumu dünyaca ünlü Kleopatra Plajı, bugünlerde tel örgüleri ve eylemci turistleriyle gündemde.

Kumları korumak için iki yıl önce terlik ve havluyla girmenin yasaklandığı plajda bu yıl da güneşlenmeye yasak getirildi. Plajın önüne ipler çekilerek ziyaretçilerin girmesi engellendi. Karara tepki gösteren turistler dün denizin içinde vücutlarına kum sürerek oturma eylemi yaparken Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Osman Murat Süslü kumları koruduklarını söyledi: “Son 20 yılda plajdaki kum seviyesi azaldı. Kum plajda güneşlenen tatilcilerin mayolarında ve üzerlerinde kalıp taşınıyordu. Bunu önlemek için plajda güneşlenmeyi yasakladık. Tatilciler arka bölümdeki şezlonglarda güneşlenebilecek.”

Kaynak: Radikal


Yorum yazmak için


Alejandro Aravena’nın ELEMENTAL, Doha’daki Katar Sanat Fabrikasını Tasarlama Yarışmasını Kazandı     2016 Pritzker Ödülü sahibi Alejandro Aravena’nın uygulaması ELEMENTAL, Katar Doha’da bir Sanat Değirmeni tasarlamak için bir yarışma kazandı. Şili uygulaması, Renzo Piyano Binası Atölyesi ve Atelier Bow-Wow’u içeren 8 yarışmacıdan oluşan kısa bir listeden seçildi. Tasarımları, “yapının mimari olduğu” sakin bir sanat eseri [...]
ARŞİV
Subscribe