Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Şüpheli yangın
Share 7 September 2007

İskenderun Sarıseki beldesinde taş ocağı yapılması planlanan alanda orman yangını çıkması çevre halkını endişelendirdi. Çıkan yangının, mahalle halkının tepkisine neden olan taş ocağının yapılacağı yerde gerçekleşmesi sabotaj şüphelerini artırdı.

Çevre halkı adına açıklama yapan Sarıseki Beldesi Zafer Mahallesi Muhtarı Özcan Kayar, 3 Eylül günü gece saatlerinde çıkan yangının, yapımına karşı çıktıkları taş ocağının yapılacağı ormanlık alanda çıkmasının düşündürücücü olduğunu kaydetti.

Tartışmalı bir şekilde kiralanan ve taş ocağı yapılmak istenen söz konusu alanın, yerleşik alana çok yakın olduğunu vurgulayan Kayar, işletme sırasında orman alanının, otobanın, yeraltı su kaynaklarının ve yörede bulunan zeytinliklerin de zarar göreceğini kaydetti. Mahalle halkının tipki olduğunu dile getiren muhtar Kayar, taş ocağına karşı hukuki işlem başlatılmasını sağlayacaklarını da dile getirdi.

Kaynak: Evrensel


Yorum yazmak için


Alejandro Aravena’nın ELEMENTAL, Doha’daki Katar Sanat Fabrikasını Tasarlama Yarışmasını Kazandı     2016 Pritzker Ödülü sahibi Alejandro Aravena’nın uygulaması ELEMENTAL, Katar Doha’da bir Sanat Değirmeni tasarlamak için bir yarışma kazandı. Şili uygulaması, Renzo Piyano Binası Atölyesi ve Atelier Bow-Wow’u içeren 8 yarışmacıdan oluşan kısa bir listeden seçildi. Tasarımları, “yapının mimari olduğu” sakin bir sanat eseri [...]
ARŞİV
Subscribe