Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Dünya Alışveriş Merkezi açılıyor
Share 8 September 2007

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM) bünyesinde bulunan iş kulelerinde 10 Eylül Pazartesi günü, Dünya Alışveriş Merkezi (DÜNYAVM) açılacak. İDTM’den yapılan yazılı açıklamada, DÜNYAVM’de; teknolojiden ev dekorasyonuna, banka şubelerinden oyuncakçılara, kuaförden lostra salonuna, kırtasiyeden restoranlara kadar birçok mağazanın yer alacağı belirtildi. Açıklamada, İDTM’nin 3 iş kulesini birleştiren bir mimari yapıya sahip olan DÜNYAVM’nin, kompleksin tam odak noktasında bulunacağı kaydedildi.

İDTM Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin, DÜNYAVM’nin, İDTM’nin yeni bir hizmet halkası olduğunu belirterek, “DÜNYAVM ile fuar alanları, iş kuleleri, otel ve kongre salonlarından oluşan kompleksimize yeni bir boyut daha kazandırmış oluyoruz. İstanbul’a ve İstanbullu iş adamlarına sunduğumuz hizmet alanlarımızı daha da çeşitlendirmiş olacağız” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ortakları arasında bulunduğu İDTM, 1982 yılında kuruldu. İDTM bünyesinde, DÜNYAVM dışında, 11 fuar salonu, 17 katlı 3 iş plazası, bin 280 yatak kapasiteli 2 otel ve 3 bin 500 kişilik bir kongre merkezi bulunuyor.

Kaynak: Hürriyet


Yorum yazmak için


Alejandro Aravena’nın ELEMENTAL, Doha’daki Katar Sanat Fabrikasını Tasarlama Yarışmasını Kazandı     2016 Pritzker Ödülü sahibi Alejandro Aravena’nın uygulaması ELEMENTAL, Katar Doha’da bir Sanat Değirmeni tasarlamak için bir yarışma kazandı. Şili uygulaması, Renzo Piyano Binası Atölyesi ve Atelier Bow-Wow’u içeren 8 yarışmacıdan oluşan kısa bir listeden seçildi. Tasarımları, “yapının mimari olduğu” sakin bir sanat eseri [...]
ARŞİV
Subscribe