Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
İşte o arsalar
Share 9 September 2007

AKP Genel Sekreteri İdris Naim Şahin’in elindeki bilgi notunda geçen, Berceste Dinlenme Tesisleri’nin sahibi Yusuf Akdoğan’ın vurulmasına kadar uzanan olaylara neden olduğu öne sürülen Abant’taki arsaları Hürriyet görüntüledi.

Avdan Köyü sakinlerinin sattığı, dağ manzaralı arsalar, eski siyasilerin de oturduğu lüks villaların yanında yer alıyor. Bölgede, eski Başbakan Tansu Çiller, Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç ve eski bakanlar Onur Kumbaracıbaşı ve Hikmet Sami Türk’ün de villaları bulunuyor.

ÜSTÜNDE İPOTEK VAR

Arsasını Alican Kerimoğlu’na sattıktan sonra parasını tahsil edemeyen inşaat mühendisi İlhan Özocaklı, satış işlemlerinde Kanal 7’yi de bünyesinde bulundurduğunu iddia ettiği Set Programcılık A.Ş.’nin yetkili göründüğünü belirtti ve şunları söyledi: “Satış, Mayıs 2003’te tamamlandı. Şirket arsaları teminat göstererek Vakıflar Bankası’ndan 1 trilyon lira kredi kullandı. Arsa parasını alamayınca dönemin AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner de devreye girdi, Kanal 7’nin üst düzey yöneticileriyle görüştü. Ama sorun çözülemeyince Eyüp ’te dava açtık ve kazandık. 100 milyar kurtardık. Geriye kalan ödemeler için yeniden dava açacağız. Satışı yapılan araziler halen ipotekli.”

Kaynak: Hürriyet


Yorum yazmak için


Alejandro Aravena’nın ELEMENTAL, Doha’daki Katar Sanat Fabrikasını Tasarlama Yarışmasını Kazandı     2016 Pritzker Ödülü sahibi Alejandro Aravena’nın uygulaması ELEMENTAL, Katar Doha’da bir Sanat Değirmeni tasarlamak için bir yarışma kazandı. Şili uygulaması, Renzo Piyano Binası Atölyesi ve Atelier Bow-Wow’u içeren 8 yarışmacıdan oluşan kısa bir listeden seçildi. Tasarımları, “yapının mimari olduğu” sakin bir sanat eseri [...]
ARŞİV
Subscribe