Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Estetik kavgası devam ediyor
Share 9 September 2007

Keçiören Belediyesi’ni dış cephe uygulamaları ve sanat konularındaki tutumu nedeniyle eleştiren GESAM Başkanı Osman Altıntaş’a jet yanıt yeldi. Belediye, Keçiören’deki binaların Ankara’nın en estetik binaları olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin kurmuş olduğu estetik estetik kurulun, mahmeme kararıyla iptal edildiğinin hatırlatıldığı açıklamada şöyle denildi:

“Estetik kurulun projelerinin hiçbir estetiği ve güzelliği yokken, biz Keçiören Belediyesi olarak, Selçuklu ve Osmanlı mimarisini kullandırarak kimlikli ve bizden olan mimari cepheler oluşturduk.

BAŞKASININ BORAZANI

Keçiören’imizdeki Estergon Türk Kültür Merkezi, yabancı ülkeler tarafından posta pulu olarak kullanılmakta, Tuna Göleti, şelaleler, koşu alanları, botanik parkları, spor kompleksleri ile başkentin turizm merkezi durumundadır.

Malum şahıs GESAM gibi bir kurumu kullanarak başkalarının borazanlığı yapmak yerine, Kırıkkale Belediyesi’nde yapmış olduğu işlerin içler acısı durumunu gitsin düzeltsin.

Biz Keçiören’i zarfa koyup saklamış değiliz. Tüm Türkiye tarafından takdirle takip ve örnek alınan ilçemizi kendi çıkarları için karalamak isteyen bu şahsın davranışlarını kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz.”

Kaynak: Hürriyet Ankara


Yorum yazmak için


Alejandro Aravena’nın ELEMENTAL, Doha’daki Katar Sanat Fabrikasını Tasarlama Yarışmasını Kazandı     2016 Pritzker Ödülü sahibi Alejandro Aravena’nın uygulaması ELEMENTAL, Katar Doha’da bir Sanat Değirmeni tasarlamak için bir yarışma kazandı. Şili uygulaması, Renzo Piyano Binası Atölyesi ve Atelier Bow-Wow’u içeren 8 yarışmacıdan oluşan kısa bir listeden seçildi. Tasarımları, “yapının mimari olduğu” sakin bir sanat eseri [...]
ARŞİV
Subscribe