Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Taksim Sahnesi tarih oldu
Share 21 September 2007

İstanbul Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Osman Wöber, yerine alışveriş merkezi yapılacak olması nedeniyle Taksim Sahnesi’ni tahliye ettiklerini anımsatarak, “Taksim Sahnesi, İstanbul’daki tek orta ölçekli sahneydi, bunun eksikliğini yaşayacağız” dedi. Wöber, yaptığı açıklamada, Taksim Sahnesi’ni, mal sahibi şirketin mahkeme kararı ile geçen ay tahliye ettiklerini anlattı. Sayısız oyuna ev sahipliği yapan çok önemli bir gösteri alanını kaybettiklerini belirten Wöber, tahliyenin kendilerini üzdüğünü belirterek, yapılacak alışveriş merkezi içinde tiyatro salonu yapılacağı ve buranın da devlet tiyatrolarına verileceği yönünde taahhütte bulunulduğunu kaydetti. Mülk sahiplerinin söz konusu alışveriş merkezinin 2010 yılına yetiştirileceğini söylediklerini belirten Wöber, “Önemli bir hedef olarak gördüğümüz ‘İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti’ etkinliklerinde, eskisinden farklı bir yapı altında olsa da bu sahnede yeniden hayata dönmek istiyoruz” dedi.

Alışveriş Merkezlerine Tıkıldık

Wöber, oyunlarını Oda Tiyatrosu, Aziz Nesin Sahnesi, Büyük Salon ve Cevahir Sahnesi’nde sergileyeceklerini bildirdi. Sadece Taksim Sahnesi’nde oynanabilecek oyunlar olduğunu belirten Wö-ber, salon yetersizliği ve taşınamayacak dekorlar nedeniyle bazı oyunları kaldırmak zorunda kaldıklarını ifade etti. Bütün sanat alanlarının alışveriş merkezlerinin içinde olmasından rahatsızlık duyduğunu anlatan Wöber, “Alışveriş merkezlerine tıkıldık. Sanat camiası olarak alışveriş merkezlerinin içinde yaşayan insanlar olduk artık. Bu bir gerçek” dedi.

Kaynak: Birgün


Yorum yazmak için


Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi, Dünya Mimarlar Topluluğu’nun 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) layık görüldü.           Eskişehir YHT Gar Projesine dünya ödülü geldi. Yüksek Hızlı Tren Garı projesi Dünya Mimarlar Topluluğu tarafından verilen 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) proje dalında layık görüldü. 2018’de tasarlanan Eskişehir Yüksek Hızlı [...]
ARŞİV
Subscribe