Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Schindler 2011 – 2012 Mimarlık Yarışması (14 Haziran-01 Kasım 2011)
Share 21 June 2011

Schindler 2011 – 2012 Mimarlık Yarışması

Başlangıç: 14 Haziran 2011
Bitiş: 01 Kasım 2011 12:18

Saray Alüminyum “Yükselen Yetenekler” Yarışması: Ataşehir – İstanbul Finans Merkezi Mimari Fikir Projesi Öğrenci Yarışması
Kadıköy İskelesi ve Yakın Çevresi Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması
MOSDER 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması
İstanbul Teknik Üniversitesi Yerleşke Girişleri için Çevre Dostu Güvenlik Üniteleri Öğrenci Proje Yarışması
Ontological Design in Future Housing and Space International Student Design Competition

Schindler Mimarlık Yarışması 2011/2012′nin ana teması, etraflılık ve tüm vatandaşların engelsiz hareket edebilmesi ile karakterize edilen bir tasarım felsefesi olan “Herkes için Erişim”.

Türkiye, “Schindler Mimarlık Yarışması”na bu yıl yine dahil oldu. İki yılda bir düzenlenen ve Avrupa’nın seçkin üniversitelerinin katıldığı Schindler Mimarlık Yarışması’nın bu yılki ev sahibi İsviçre’nin başkenti Bern.

Schindler 2011 / 2012 Mimarlık Yarışması başlıyor. Yarışmada, mezun olma aşamasında olan mimarların eserleri profesyonel bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Yarışma, Avrupa’daki bir üniversitede veya mimarlık okulunda lisans eğitimlerinin son sınıfında olan ya da master eğitimi almakta olan mimarlık öğrencilerine açık. Türkiye’deki üniversitelerin katıldığı yarışmada, 2008′de ODTÜ’lü öğrencilerin de bir üçüncülüğü bulunuyor. Eylül 2011 itibariyle açılacak kayıtlar için öğrenciler www.schindleraward.com adresinden online başvuru yapabilir.

BÜYÜK ÖDÜL 25 BİN EURO
Schindler Mimarlık Yarışması’nda büyük jüri on projeyi aday gösteriyor ve kazananlar bu on proje arasından seçiliyor. Tüm adaylar ve aday gösterilen üniversitelerin temsilcileri ödül törenine katılmak üzere davet ediliyor ve tüm konaklama ile yol giderleri Schindler tarafından karşılanıyor. Bireysel ve üniversite olmak üzere iki kategoride yapılan yarışmaya bireysel katılanlara birincilik ödülü 5000 euro. Schindler Ödülü için en az 12 öğrenciyle başvuruda bulunan üniversitenin birincilik ödülü ise 25 bin Euro. Kazananların yanı sıra jüri özel değere sahip projelere de özel ödül verilebiliyor.


Yorum yazmak için


Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi, Dünya Mimarlar Topluluğu’nun 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) layık görüldü.           Eskişehir YHT Gar Projesine dünya ödülü geldi. Yüksek Hızlı Tren Garı projesi Dünya Mimarlar Topluluğu tarafından verilen 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) proje dalında layık görüldü. 2018’de tasarlanan Eskişehir Yüksek Hızlı [...]
ARŞİV
Subscribe