Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Yeni Çağlayan’a ulaşım nasıl olacak?
Share 16 October 2010

İşte Çağlayan kapanınca kullanılacak yollar.

caglayan-yeni-yollar4.jpgKent trafiğinin en yoğun olduğu yerlerin başında gelen Çağlayan Meydanı, 6 ay sürecek bir çalışmayla yayalaştırılıyor. İBB, İl Özel İdaresi ve Karayolları GenelMüdürlüğü’nün ortaklaşa yürüteceği çalışmayla, Çağlayan Meydanı’ndaki trafik yeraltına indirilecek ve bölge 22 bin metrekarelik yayalaştırılmış dev birmeydan haline gelecek.

Geçici trafik planı
Çağlayan Kavşağı, Piyalepaşa Bulvarı, Kağıthane Caddesi,Mecidiyeköy, Okmeydanı, D-100 karayolunun birleştiği nokta olan Çağlayan Meydanı’ndaki çalışma, 22 Ekim’de başlayacak. O günden itibarenmeydan trafiğe kapatılacak ve araç geçişleri alternatif güzergahlardan sağlanacak. Bu amaçla 6 ay devamedecek inşaat süresince, geçici trafik sirkülasyonu projesi hazırlandı. Buna göre ÇağlayanMeydanı etrafında bulunan Çampark Sokağı’nın, D-100, Piyalepaşa-Çağlayan, Bahçeler Caddesi-Çağlayan ve D-100- Piyalepaşa bağlantısı sağlanacak. Burada yeni bir ana güzergah oluşturulacak.

caglayan-yeni-yollar.jpg

Mümkünse gitmeyin!
Kağıthane’nin ana çıkışlarından biri olan Kağıthane yolu 6metre aşağıdan Şişli, Piyalepaşa istikametlerine yönlendirilecek. Piyalepaşa Bulvarı istikametinden gelen araçlar ise yine 6metre aşağıdan alt geçitle Kağıthane ve Şişli istikametlerine gidebilecekler. 6 ya sürecek çalışma boyunca, bölgede zaten arapsaçı olan trafiğin, daha da yoğunlaşacağı öngörülüyor. Bu süre zarfında bölgeye yolu düşen sürücüler, Çağlayan Kavşağı’na alternatif olarak, grafiklerde gösterilen güzergahları kullanacaklar.

caglayan-yeni-yollar1.jpg

caglayan-yeni-yollar2.jpg

caglayan-yeni-yollar3.jpg

Kaynak: Habertürk

2 Yorum
  1. büyük operasyon bu. aslında adı çağlayan meydanı olan bir kavşaktır orası ve hiç bir meydan karakteri de yoktur normalde. yolların sadece o bölgede alta alınmasıyla bayağı büyük bir alan oluşacaktır. bir yerde olumlu görüyorum bu kadar istanbul’un sorunlu trafik noktasının çözülecek olmasından dolayı. zaten şimdi oraya gelen devasa adliye binası ile bu yapılanlar yetecek mi o da ayrı sorun.

    mehmetali dereli | 16 October 2010

  2. eski hali güzeldi şimdide

    veysel | 4 January 2019


Yorum yazmak için


Yasak ve yıkımın hedefi olan kentlerden Nusaybin’de, zorla yerinden edilen ailelere tapuları karşılığı verileceği söylenen evler verilmiyor. Tapu bekleyen ailelere verilmesi gereken kira yardımı da 6 aydır ödenmiyor. Bunun yanı sıra TOKİ evleri sorunlarla dolu; dış duvarlarda kullanılan taşlar dökülüyor, apartman çevrelerinde dolgu yok, henüz yerleşim olmasa da toprağın zemine oturmasıyla çatlaklar ve boşluklar oluşmuş. [...]
ARŞİV
Subscribe