Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Cesar Chavez Kütüphanesi
Share 4 February 2008

Mimar: Line and Space, LLC

Line and Space Mimarlık, oldukça basit bir tasarımla, bir kütüphanedeki tüm ihtiyaçlara cevap vermişler.

Arizona, uçsuz bucaksız çöllerinin yanında, Frank Lloyd Wright, Paolo Soleri, Will Bruder, Rick Joy gibi pek çok ünlü mimar sayesinde de çekicilik kazanmış bir eyalet. Bu mimarların yaptığı binalar, iklime ve mekânsal özelliklere cevap verir nitelikteydi. Diğer bir deyişle, böyle bir mekânda yapılacak binaların anahtarı yine iklim şartlarında gizli.

Bu bağlamda, Line and Space’in tasarladığı 2500 metrekare alanına sahip kütüphane, bir çiftlikten dönüştürülmüş. Kütüphanenin ismi de, bu çiftliğin sahibi, çalışanı ve bir aktivist olan Cesar Chavez’den gelmiş.

Kütüphane, tüm yaş gruplarına hitap eder nitelikte olup, ziyaretçilerinde bir oturma odası hissi yaratıyor. Les Wallach, “Amaçlarımızın başında, aileleriyle çocuklarının aynı mekânda etkileşime geçebilmelerini sağlamak geliyordu.” şeklinde konuşuyor.

Kaynak: Archrecord
Çeviri: mimdap


Yorum yazmak için


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Söğütlüçeşme için hazırladığı plana itiraz eden Kadıköylüler, arazinin yeşil alan olarak kullanılmasını talep etti             Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, mülkiyeti TCDD, İBB ve Maliye Hazinesi’ne ait olan Söğütlüçeşme İstasyon alanı için yeni bir planı askıya çıkarmıştı.     Yeni hazırlanan planla birlikte gar sahası 42 bin 451 metrekareyi kapsayacak. Proje [...]
ARŞİV
Subscribe