Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Cesar Chavez Kütüphanesi
Share 4 February 2008

Mimar: Line and Space, LLC

Line and Space Mimarlık, oldukça basit bir tasarımla, bir kütüphanedeki tüm ihtiyaçlara cevap vermişler.

Arizona, uçsuz bucaksız çöllerinin yanında, Frank Lloyd Wright, Paolo Soleri, Will Bruder, Rick Joy gibi pek çok ünlü mimar sayesinde de çekicilik kazanmış bir eyalet. Bu mimarların yaptığı binalar, iklime ve mekânsal özelliklere cevap verir nitelikteydi. Diğer bir deyişle, böyle bir mekânda yapılacak binaların anahtarı yine iklim şartlarında gizli.

Bu bağlamda, Line and Space’in tasarladığı 2500 metrekare alanına sahip kütüphane, bir çiftlikten dönüştürülmüş. Kütüphanenin ismi de, bu çiftliğin sahibi, çalışanı ve bir aktivist olan Cesar Chavez’den gelmiş.

Kütüphane, tüm yaş gruplarına hitap eder nitelikte olup, ziyaretçilerinde bir oturma odası hissi yaratıyor. Les Wallach, “Amaçlarımızın başında, aileleriyle çocuklarının aynı mekânda etkileşime geçebilmelerini sağlamak geliyordu.” şeklinde konuşuyor.

Kaynak: Archrecord
Çeviri: mimdap


Yorum yazmak için


BELEDİYELERE KAYYUM ATANMALARINA KARŞI AÇIKLAMA     7 Haziran 2015 seçimleri ile birlikte halk iradesini hiçe sayıp hukuku ve yasaları kendi siyasi geleceği için aleni bir biçimde araçsallaştıran iktidar, her geçen gün bu tür uygulamalarına bir yenisini eklemektedir. Doğayı, Çevreyi, Kentleri rant ve politik amaç doğrultusunda talana ve kırıma uğratarak, Toplumun Özgürlük, Demokrasi ve Barış [...]
ARŞİV
Subscribe