Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
TINTIN Restoran/Bar/Club
Share 25 May 2010

İç Mekan Tasarımı: Karhard Architektur + Design

tintin-1

tintin-2

Berlin’in Kreuzberg kentinde, gece hayatının odak noktası olarak bilinen Paul-Lincke-Ufer bölgesinde iki ticari birim birleştirilerek restoran ve bar olarak işletmeye açılmıştır. Bu amaçla giriş katında tüm bir mutfak, yeterli tuvalet birimleri ve sigaralı bir bölüm yaratıldı.

tintin-4

tintin-14

Projeyi yönlendiren başlıca konu bütçeydi ve kısıtlı bütçe nedeniyle, kimi basit öğeler, mevcut bileşenlerden elde edildi.

tintin-3

tintin-5

Projenin en göz alıcı yanı olan ışıklandırması, 82 standart halojen lambanın özel olarak yapılmış çerçeve ve askılarla asılmasıyla oluşturuldu.

tintin-9

Restoranın çekirdeğini oluşturan bar, kullanılmış bir çinko plakanın binlerce çekiç darbesiyle ışıl ışıl bir yüzeye dönüştürülmesi sonucunda elde edilmiş ve sıkıcı, karanlık duvarlar ve zeminle zıtlık oluşturuyor. Restoranın diğer odak noktasını odanın bir kenarındaki 4,2 metre uzunluğundaki, 20 kişilik masa oluşturuyor.

tintin-10

tintin-11

tintin-12

tintin-13

Konstantin Grcic Myto tarafından tasarlanan sandalyeler dışında tüm mobilyalar özel olarak firma tarafından üretildi.

tintin-6

tintin-7

İç mekan, grinin şık toplarının birleşiminden meydana geliyor. Eski demir radyatörler temizlenerek düz duvarlarla zıtlık yaratılıyor.

tintin-8

tintin-15

tintin-17

tintin-16

Yazı ve Görseller: Architonic
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


Tasarım: Bjarke Ingels Group (BIG) Amager Bakke olarak da bilinen CopenHill, Kopenhag’ın dünyanın ilk karbonu olma hedefine uyum sağlayarak hedonistik sürdürülebilirlik kavramını benimseyen, bir kayak pisti, yürüyüş parkuru ve tırmanma duvarı ile bezeli yeni bir atıktan enerji santrali türü olarak açılıyor. CopenHill, sosyal altyapıyı mimari bir dönüm noktasına dönüştüren, kentsel rekreasyon merkezi ve çevre eğitim [...]
ARŞİV
Subscribe