Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Topline Ofisi
Share 11 May 2010

İç Mekan Tasarımı: HEAD Architecture & Design

topline-1

topline-2

Hong Kong merkezli HEAD Architecture & Design, Çin’in Dongguan kentinde yer alan bir ayakkabı üreticisi olan Topline’ın ofis iç tasarımını tamamladı.

topline-4

topline-7

Topline’ın Dongguan’daki, yanındaki yatakhanesi ile birlikte, çok sıradan bir Çin sanayi binası olan mevcut fabrika ve ofisi, daha modern bir marka hissi yaratılabilmesi amacıyla yeniden tasarlandı.

topline-8

Giriş ve bekleme salonu tamamen baştan modellenerek yeniden yaratıldı. Birleşik renkler ve büyük reklam görselleri, mekanlara renk ve açıklık katması amacıyla kullanıldı.

topline-5

topline-6

topline-3

Bölümler modernleştirilirken, oturma kapasitesi çok geniş bir toplantı odası da mekana eklendi.

topline-12

Çalışanlar için aynı zamanda sosyal bir mekan olan yemekhaneye canlı grafikler ve ışıklarla birlikte rekreasyonel kullanım amacıyla, masa futbolu ve diğer oyunların da yerleştirildiği bir bölüm eklendi.

topline-9

topline-10

topline-11

Yazı ve Görseller: Contemporist
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. inanılmaz bir tasarım sadeliği ve renk sadeliği var. bir şey bu kadar nötr düşünülür.

    asım tercan | 13 May 2010


Yorum yazmak için


İzmir Büyükşehir Belediyesi, özelleştirilmek istenen Alsancak’taki Tarihi Elektrik Fabrikası’nı, 35 milyon TL bedel karşılığı ihale usulüyle satın almıştı. Ancak Tarihi Elektrik Fabrikası’nın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan beklenen onay gelmedi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuyu TBMM gündemine taşıyarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Bakan, [...]
ARŞİV
Subscribe