Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Circus Bar&Restoran
Share 4 May 2010

İç Mekan Tasarımı: Tom Dixon

circus-8

circus-9

circus-4

İngiliz tasarımcı Tom Dixon, Londra’nın merkezinde yenilikçi bar, restoran ve eğlence deneyimi için bir iç mekan tasarımını tamamladı. Circus, yemeğin eğlenceye dahil edilebileceği bir bar ve restoran ortamında eğlence aktivitelerine ev sahipliği eden bir toplanma mekanıdır.

circus-1

 

circus-3

Sürrealist sanat akımından esinlenilen Circus stili, giriş, fuaye, ana yemek salonu, loca, bar ve WC’leri saran canlandırıcı ve heyecanlı tasarımıyla en unutulmaz yönüdür.

circus-12

circus-13

circus-14

circus-15

Tom Dixon’dan bekleneceği gibi, mekandaki pek çok mobilya özel olarak Circus için üretildi ve hem Dixon’un hem de 20. yy’ın diğer ikonik isimlerinin stüdyolarından tasarım klasikleriyle birleştirildi. Örneğin mutfak girişinde Dixon, Artek “Golen Bell” aydınlatmalar kullanılırken, ana yemek masası Dixon yüksek sandalyeleriyle çevreleniyor, locada ise Verner Panton “Kabuk” şamdan ve hatta özel yapım dans direği bile bulunuyor!

circus-6

circus-7

circus-2

Circus’ta vaat edilen eğlence, mekanın tam kalbinde gerçekleşir. Davetkar, heyecan verici, muğlak, ilginç ve güzel olarak tarif edilen mekanda eğlence garanti ediliyor.

circus-5

circus-16

İçki içenler ve yemek yiyenler istedikleri takdirde performansa dahil olurken, özellikle geniş ana masada oturanlar ise, yemeklerini bitirdiklerinde masalarının performans mekanına dönüşmesini izliyorlar.

circus-10

circus-11

Kaynak: Contemporist, Tom Dixon
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


İzmir Büyükşehir Belediyesi, özelleştirilmek istenen Alsancak’taki Tarihi Elektrik Fabrikası’nı, 35 milyon TL bedel karşılığı ihale usulüyle satın almıştı. Ancak Tarihi Elektrik Fabrikası’nın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan beklenen onay gelmedi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuyu TBMM gündemine taşıyarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Bakan, [...]
ARŞİV
Subscribe