Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
McNally Jackson Cafe
Share 20 April 2010

İç Mekan Tasarımı: Front Studio

cafe-1

New York merkezli Front Studio, Manhattan’ın Nolita bölgesinde yer alan McNally Jackson Kitabevi’nin bir parçası olan McNally Jackson Cafe’nin yenilemesini tamamladı.

cafe-2

McNally Jackson Kitabevi, Manhattan kent merkezinin en büyük bağımsız kitap satıcılarından biridir. Mal sahibi, edebiyatı çağrıştıran bir mekan olacak şekilde cafe’nin konseptinin yenilenmesini istedi.

cafe-3

Mal sahibi, mimarlar, tüm istekli okuyucular ve yeni tanınan mekan arasındaki akışkan ortaklıkla, her bir programatik işlevin okuma işleviyle duygusal bağlantısı yaratıldı.

cafe-4

Sanki bir dizi kitap havaya atılmış da orada donuk kalmış gibi bir izlenim yaratılacak şekilde, tavandan kitaplar rasgele asılmış.

cafe-5

Oturma alanını çevreleyen kıvrılmış duvar tamamen açık kitaplardan yapılmış bir duvar kağıdıyla kaplanmış ve desenin dokusu dalgalı bir etki yaratmış.

cafe-6

Duvar boyunca, kapandığında katlanmış bir kitap gibi duracak şekilde tasarlanmış olan tekli masalar yerleştirilmiş.

cafe-7

Yeni tasarlanan menü de, yemekle ilişkili alıntılarla doldurulmuş.

cafe-8

Yazı ve Görseller: Contemporist, Front Studio
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. GÜZEL BİR TASARIM YAPMIŞSINIZ KUTLARIM BIR AVİZE AYDINLATMA İMALATCISI OLARAK HARİKA BİR FİKİR ÜRÜNÜ OLARAK DEGERLENDİRİYORUM KUTLAR DEVAMINI DİLERİM

    YÜCEL TUZLUCA | 15 May 2010


Yorum yazmak için


Snøhetta ve WERK Arkitekter , “Teknelerin işçiliği” üzerine Lanternen deniz merkezi projesini hazırladı Editör: Lizzie Crook Snøhetta ve WERK Arkitekter, Danimarka’nın Esbjerg sahilinde ahşaptan yapılacak su sporları için bir topluluk merkezinin görsellerini yayınladı.   Adlandırılmış Fener olarak adlandırılan dairesel tesis, Snøhetta ve WERK Arkitekter tarafından, liman kasabasındaki diğer binalardan ayrılmak amacıyla “teknelerin geometrisi ve işçiliğini” [...]
ARŞİV
Subscribe