Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Matsuki Evi
Share 13 April 2010

İç Mekan Tasarımı: HEAD Architecture and Design

matsuki-1

matsuki-2

Hong Kong merkezli HEAD Architecture and Design, Hong Kong’un Discovery Bay bölgesinde bir dairenin iç mekanının tasarımını tamamladı.

matsuki-3

matsuki-4

matsuki-5

Oldukça düşük bir bütçe ve kısıtlı zamanda iki sıradan daire birleştirilerek, tek bir belirli biçimde tasarlanmış mekan ortaya çıkarılmış.

matsuki-6

matsuki-7

matsuki-8

Burada, bir ailenin, aile yaşamı –banyo-oyun-yeme-uyuma- enformel akışı ve genişleyen bir aile için değişen ihtiyaçları sağlayabilecek açık planlı bir alanda, basit ve esnek mekanlarla yeniden düzenleniyor.

matsuki-9

matsuki-10

matsuki-11

matsuki-12

Tıpkı boş bir tuval gibi, mekanlar görece yalın görülüyor ancak aile genişledikçe artacak anılarla duvarların çabucak dolması bekleniyor.

matsuki-13

matsuki-14

matsuki-15

Yazı ve Görseller: Contemporist
Çeviri: Mimdap


Yorum yazmak için


İzmir Büyükşehir Belediyesi, özelleştirilmek istenen Alsancak’taki Tarihi Elektrik Fabrikası’nı, 35 milyon TL bedel karşılığı ihale usulüyle satın almıştı. Ancak Tarihi Elektrik Fabrikası’nın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan beklenen onay gelmedi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuyu TBMM gündemine taşıyarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Bakan, [...]
ARŞİV
Subscribe