Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Hôtel le Strato
Share 6 April 2010

İç Mekan Tasarımı: Rossignol

strato-1

Bar için Les Héritiers, Rossignol arşivindeki 1960’lara ait fotoğrafları kesip büyüterek akrilik üzerine bastırmış ve arkasına da LED aydınlatmalar eklemiş. Kolluklu koltuklar ile nikel kaplama parlak çelikten bir lamba da mobilyaların arasına eklenmiş.

strato-2

Kara çam kaplı binanın tasarımı Atelier Jean-Pierre Jourdan tarafından yapılmış.

strato-3

strato-4

Barda, sahiplerinden birinin babası olan Anselme Boix-Vives’in çalışmaları, suni kürkle kaplı koltukların arkasına asılmış. Hem koltuklar hem de ceviz masalar özel yapım.

strato-5

Lobi ve resepsiyondaki kokteyl masaları mermerden özel olarak yapılmış ve içeriden flüoresan tüplerle aydınlatılmış.

strato-6

Konuk odasının özel yapım paslanmaz çelik lamba ayakları, kayak sporunu hatırlatması amacıyla tasarlanmış.

strato-7

Restoranın duvarlarını 18. ve 19. yüzyıldan portreler süslüyor. Tavandaki çalışma, François Lemoyne’nın Apothéose d’Hercule’ünün lazerle yapılmış bir reprodüksiyonu.

strato-8

Murano camından bir şamdan ile Sistine Şapeli’nden Michelangelo fresklerinin reprodüksiyonları da spadaki seramik kaplı yüzme havuzuna eşlik ediyor.

strato-9

17. yy Savoy ahşap heykel resepsiyonda misafirleri karşılıyor.

strato-10

Tüm misafir odalarının duvarları oyma ceviz kaplanmış.

strato-11

Yataklarda suni kürk örtüler kullanılmış.

strato-12

Timsah dokulu sentetik duvar kaplaması, deri kaplama yatak başlarının ardında kalıyor.

strato-13

Rossignol’un Le Strato kayak takımlarının yeniden üretilmiş olanları sadece otel misafirlerinin kullanımına sunuluyor ve özel yapım deri kaplama bir bankette sergileniyor.

strato-14

Terasta da özel yapım, sentetik, örme mobilyalar yer alıyor.

strato-15

Bir misafir odasının kitaplığı, ortalama bir hoparlörün iki katı büyüklüğünde ve bir azizin heykelini taşıyor. Perdeler yünden yapılmış.

Kaynak: Interior Design
Görseller: Eric Laignel
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. bir dağ oteli, kış-kayak-tatil konsepti içinde gereçkten üst düzey bir otel tasarımı. kaliteli ve üst seviye gerçekten.

    Recep Küçük | 10 April 2010


Yorum yazmak için


Tasarım: Bjarke Ingels Group (BIG) Amager Bakke olarak da bilinen CopenHill, Kopenhag’ın dünyanın ilk karbonu olma hedefine uyum sağlayarak hedonistik sürdürülebilirlik kavramını benimseyen, bir kayak pisti, yürüyüş parkuru ve tırmanma duvarı ile bezeli yeni bir atıktan enerji santrali türü olarak açılıyor. CopenHill, sosyal altyapıyı mimari bir dönüm noktasına dönüştüren, kentsel rekreasyon merkezi ve çevre eğitim [...]
ARŞİV
Subscribe