Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Karşı Ev
Share 23 March 2010
, , ,

İç Mekan Tasarımı: Kengo Kuma & Associates

opposite-1

“Yeşil Cam Kutu”, Sanlitun canlı sokak görüntüsü içerisinde kentsel bir orman gibi ortaya çıkıyor”

opposite-2

Karşı Ev, Pekin’in merkezinde bulunan Sanlitun Caddesi üzerindeki geniş ticaret alanında yer alır. Adı, geleneksel Çin avlulu evlerinin karşısında bulunan misafir evlerinden gelir. Ayrıca karşıtlığı da ifade eder.

Dış cam duvarlar, Çin’in kafes dokusunu yansıtacak şekilde, otelde kalanlar için bir örtü görevi görecek yeşil ipek bir ekranla kaplanıyor.

Karşı Ev, tüm mekanları, tavandan lobiye doğru metal bir örtü şeklinde inen bahçeleriyle geniş bir avluya bağlanan, modernle gelenekselin canlı bir karışımıdır.

 

opposite-3

opposite-4

Gerçek bir resepsiyon bölümü yok iken, giriş-çıkış işlemleri 6 metre yüksekliğinde, üzerinde 6000’den fazla çekmecenin bulunduğu bir Çin mobilyası olan, akrilik bir barın ardında gerçekleştirilir.

opposite-5

opposite-6

 

Giriş kattaki lobi, değişen sergileriyle çağdaş bir sanat galerisi görevi görür.

 

 

opposite-7

opposite-8

Karşı Ev’in içerisinde 98 adet stüdyo daire ve önünde geniş bir terası bulunan, iki katlı bir çatı dairesi yer alır. Temiz, düzenli tasarım ile doğal ahşaptan büyük boy yataklar, derin küvetler, yoğun bir günün sonunda ev rahatlığını sağlar.

opposite-9

opposite-10

 

Barı, kafesi, restoranları ve gece kulübünün yanı sıra 22 metre uzunluğundaki çelik kaplama yüzme havuzu da otelin içerisindeki ayrıcalıklar arasında yer alır.

opposite-11

opposite-12

opposite-13

opposite-14

opposite-15

opposite-16

opposite-17

Yazı ve Görseller: ArcSpace
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. çok değişik bir tasarım. dıştan kübik yapının içi esintiler alanı ve çok renkli bir düzenleme ortamı sunmuş. sıkı iş olmuş gerçekten

    rabia ateş | 24 March 2010


Yorum yazmak için


İzmir Büyükşehir Belediyesi, özelleştirilmek istenen Alsancak’taki Tarihi Elektrik Fabrikası’nı, 35 milyon TL bedel karşılığı ihale usulüyle satın almıştı. Ancak Tarihi Elektrik Fabrikası’nın, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan beklenen onay gelmedi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuyu TBMM gündemine taşıyarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Bakan, [...]
ARŞİV
Subscribe