Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
BIT Bogstadveien
Share 3 March 2010
, , , ,

İç Mekan Tasarımı: AS Scenario Interiørarkitekter MNIL
Yer: Bogstadveien 48, Oslo, Norveç
Proje Sorumlusu: Linda Sten
Baş Tasarımcı: Vesma Kontere McQuillan
Yardımcı Tasarımcı: Nichlas Hoel
Proje Ortakları: Dinamo AS, Grafik Tasarımcı Axel Hartvig-Larsen
İnşaat Şirketi: Jos Eiendom AS
Müşteri: BIT Norge As
Proje Alanı: 150 metrekare
Proje Yılı: 2009

BIT-8

BIT-9

BIT zinciri Oslo’da uzun zamandır lezzetli sandviçleri ve calzoneleriyle olduğu kadar, sahibinin iç mekanını kendi tasarladığı açık endüstriyel mutfağıyla da biliniyor.

BIT-5

BIT-6

Ancak geçtiğimiz yıl BIT, daha dostane ve davetkar yeni bir kimlik istediğine karar verdi. Bir reklam şirketi olan Dinamo ile birlikte, klasik bir Avrupa bistrosunun modern versiyonunu geliştirdiler. İngiliz ve Fransız bistrolarına odaklanan ve Oslolular için Norveç bistrosuyla birleşen yeni bir yapı ortaya çıkarıldı. Grafik profil, mobilyalar ve tüm detaylar bu konsepte göre yapıldı.

BIT-12

BIT-13

BIT Bogstadveien’e taşınmadan önce, yerinde Norli adlı bir kitapevinin kafesi bulunuyordu. Mevcut tavan ve ışıklandırma tutuldu ancak ışıklandırma konsepti, İngiliz tasarımcı Tom Dixon’ın pirinç lambalarıyla güncellendi. Ev gibi bir atmosfer yaratmak için biri insanların uzun süre oturabileceği yüksek arkalıklı, diğeri ise sadece sipariş ettiği yemeği bekleyenler için arkalıksız olmak üzere iki geniş kanepe tasarlandı. Bu koltuklar ise yerel üretici Buskerud Trevare AS tarafından yapıldı.

BIT-1

BIT-7

İngiliz etkisini vurgulamak amacıyla koltuklarda İngiliz tasarımcı Paul Smith’in kumaşları kullanıldı. BIT çalışanları da yeni görsel konseptin çok önemli bir parçasını oluşturuyor ve onlar için de koltuklarla aynı kumaştan önlükler yaptırıldı.

BIT-4

BIT-10

BIT-11

Paul Smith iç mekan için çok büyük bir ilham kaynağıydı bu nedenle iç mekanda kullanılan renkler de -kırmızı, koyu gri, açık yeşil, siyah- onun kumaşlarından çalışılaran ortaya çıkarıldı.

BIT-2

BIT-3

Mutfakta klasik Fransız bistro karoları kullanılırken müşteri bölümündeki duvarlar, bir av resminden yapılmış duvar kağıdıyla kaplandı. Peter Darro tarafından yapılmış olan resmin orijinali “Ruffnecked Grouse”, BIT’nin sahibi tarafından satın alındı. Bu resim paket kağıtlarında da kullanıldı.

BIT-14

BIT-15

BIT-16

BIT-17

BIT-18

Kaynak: Arch Daily
Görseller: Gatis Rozenfelds, F64 SIA
Çeviri: Mimdap

1 Yorum
  1. yeme içme yerleri artık birer ekol gibi. bunun markalarla önümüze çıkarılanları olduğu gibi çok butik ve duruma özel yapılanları da var. bu örnek çok temiz.

    nerda altıntop | 4 March 2010


Yorum yazmak için


Snøhetta ve WERK Arkitekter , “Teknelerin işçiliği” üzerine Lanternen deniz merkezi projesini hazırladı Editör: Lizzie Crook Snøhetta ve WERK Arkitekter, Danimarka’nın Esbjerg sahilinde ahşaptan yapılacak su sporları için bir topluluk merkezinin görsellerini yayınladı.   Adlandırılmış Fener olarak adlandırılan dairesel tesis, Snøhetta ve WERK Arkitekter tarafından, liman kasabasındaki diğer binalardan ayrılmak amacıyla “teknelerin geometrisi ve işçiliğini” [...]
ARŞİV
Subscribe