Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Tasarım Otelleri
Share 18 February 2006

Mimar: Hospes + İsabel Lopez ve Sandra Tarruella

Restore edilmiş tarihi binalarıyla gittikçe büyüyen portfolyosa sahip Hospes Tasarım Ekibi 2 yeni oteli daha portfolyosuna eklemiştir.

Hospes Ámerigo /Alicante, İspanya

Hospes Amerigo, Alicante’nin canlı tarihi kent merkezinde yer alan eski bir Dominik Rahibe manastırına yerleşmiştir. Hospes Tasarım ekibi ile birlikte Elvira Clanco tarafından, orijinal mimari tasarımını tamamlayacak şekilde bina büyük bir dikkatle otele dönüştürülmüştür.

Otel için özel oluşturulan sanat koleksiyonuyla birlikte sonuç oldukça seçkin ve samimi modern bir çevrenin yaratılması olmuştur. Bir zamanlar iki bina arasındaki dar bir yol olan orijinal pasaj, teras olarka kullanıldığı gibi şimdi ana giriş olarak kullanılmaktadır.

Çatı katında yüzerken yada dinlenirken, Alicante’nin tarihi şehrinin ve görkemli Santa Barbara Kalesinin manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz.

Otelde aynı zamanda otantik yerel yemekleri yiyebileceğiniz akşam yemeği yiyebileceğiniz Senzone Restoranı ve şık bir barda bulunmaktadır

Odalarda plazma TV, ADSL hizmeti, kablosuz telefon, ücretsiz minibar ve kasa bulunmaktadır.

Palau de la Mar / Valencia, İspanya

Palau de la Mar Oteli, tarihi şehrin tam ortasındaki 19 yy sarayına yerleşmiştir. İç mimar İsabel Lopez ve Sandra Tarruella sanat ve tasarımla harmanlayarak seçkin ve modern bir çevre yaratmıştır.

Lobideki büyük çift merdiven, binanın orijinal ihtişamına uygun olarak restore edilmiştir ve tüm iç mekanlar beyaza boyanarak soyut sanat objeleriyle dekore edilmiştir.

Arka taraftaki minimalist ek misafir odaları sağlamıştır. Avlu bahçe yelkene benzer canvas çatı ile gölgelendirilmiştir.

Bütün konuklar sakin dış mekanlarla beraber 2 salonu, kütüphaneyi ve yerel mutfaklardan örnekler sunan kozmopolit Ampar restoranını kullanmaktadır. Sauna Hamam ve büyük bir jakuzi bulunan küçük bir sağlık merkezi de bulunmaktadır.

Geniş odalarda, koyu ahşap ve deri mobilyalar, plazma TV, ADSL İnternet bağlantısı, kablosuz telefonlar, ücretsiz mini bar ve kasa bulunmaktadır.

Kaynak: Arcspace


Yorum yazmak için


Erdoğan’ın, “Biz bu şehre ihanet ettik” dediği İstanbul’u 25 yılda enkaza çevirdiler. Silueti, yeşil alanları, havası, tarihi yok edildi. Dünyada en çok trafik sıkışıklığı olan kentler listesinde 2’nci sırada. Megakent, hem en stresli şehirlerden biri, hem de çok pahalı. Sahip olduğu yeşil alanla ise sıralamalarda sonuncu.           Yenilenen İstanbul seçimi için [...]
ARŞİV
Subscribe