Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Lou Ruvo Alzheimer Enstitüsü
Share 16 April 2006

Mimar: Gehry Partners, LLP

Demir atmış çelik ve cam dalga bloklarının eşitsiz yığınları

Frank Gehry Las Vegas şehir merkezindeki yeni 5 katlı binasının tasarımını ortaya çıkardı. Bina, Las Vegas likör dağıtımcısı Larry Ruvo tarafından kurulmuş Lou Ruvo Alzheimer Enstitüsüne ev sahipliği yapacak ve nörolojik bozuklukların tedavisi ve araştırması için bir merkez önermektedir.

Öndeki bloklar, araştırmacılar ve hastalar için ayrılmıştır. Açık bir avlu ile hastane binasından ayrı ve yavaşça yükselen atrium, aktivite ve toplanma mekanı olacak. 900m2’lik atrium cam ve çelik dalgalar ile kaplanacak.

Enstitü aynı zamanda Keep Memory Alive Vakfı, Las Vegas Alzheimer Birliği ve Las Vegas Parkinson Hastalığı Birliği’ninde merkezi olacaktır.

Toplam Proje Alanı: 5000m2
Toplan Alan: 61 akre

İnşaata Başlama Tarihi 2007
Tamamlanma Tarihi: 2009

Kaynak: Arcspace


Yorum yazmak için


Tasarım: Office for Metropolitan Architecture (OMA), Laboratorio Permanente                     OMA’nın Ippolito Pestellini Laparelli ve Laboratorio Permanente ile birlikte tasarlanan Reinier de Graaf’ın masterplanı olan Agenti Climatici (Climatic Agents), Scalo Farini ve San Cristoforo bölgelerinin yeniden kullanımı için Concorso Farini yarışmasını kazandı. Milan çevresinin güneyinde.     [...]
ARŞİV
Subscribe