Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
GÖK MAVİSİ MERMERDEN İÇ MEKÂN…
Share 17 January 2020

Valerio Olgiati Miami’deki Céline mağazasının iç mekânları için gök mavisi mermer kullanıyor

Editör: Natasha Levy

Mavi renkli mermer ve piramidal formlar, İsviçre’deki Valerio Olgiati tarafından tasarlanan lüks moda etiketi Céline’ın Miami’deki amiral mağazasında kullanıldı.

 

 

 

 

 

İki katlı dükkan, şehrin tasarım bölgesinde, Gucci, Tom Ford ve Louis Vuitton gibi üst düzey moda markalarının bir listesine katılıyor.

 

 

 

 

 

Céline’ın New York ve Beverly Hills’de şubeleri var. ABD’deki üçüncü tuğla ve harç mağazasının tasarımı için moda etiketi Valerio Olgiati’ye hazır giyim ve aksesuar koleksiyonlarını tam olarak barındırabilecek bir alan tasarlama görevi verdi.

 

 

 

 

Büyük ölçüde açık bir özetle bırakılan stüdyo, mağazanın cephesini, duvarlarını ve zeminlerini Brezilya Pinta Verde mermeriyle süslemeye karar verdi.
Malzemenin benzersiz mavi-yeşil patinasından esinlenerek, “bir iç evrenin hayal edilebileceği bir yer” yaratmak istediler.

Mimarlar, dükkanın zemin katına giren iki piramit şeklindeki cildi yerleştirmek için bodrumun tavanının parçalarını kesti – biri eğimli bir merdiven oluştururken, diğeri doğrudan altına oturan tıknaz bir beton sütunun üst kısmını barındırıyor.

 

 

 

 

 

Kalın mermer levhalar ayakkabı ve el çantaları için vitrin olarak kullanılırken, giyim eşyaları basit fırçalanmış pirinç korkuluklara asılır. Diğer dokusal detaylar gri, süet benzeri halılar ve minder koltukları ile ekleniyor.
2012 yılında, Valerio Olgiati, Doğu İsviçre’de bir tarım okulunun monoton cephesini oluşturmak için sadece beton kullandı.

 

 

 

 

 

 

Uygulamaya benzer şekilde, Londra merkezli mimarlar Rundell Associates, bir kronometreye benzemesi amaçlanan Harrods Güzel Saatler departmanı için süpürme merdiveni oluşturmak için mermer kullandı.
İspanyol stüdyo Cizak Dulmus, moda markası Malababa’nın pembe renkli Madrid mağazası için bir dizi ekran bloğu oluşturmak için mermer tozu da kullandı.
Fotoğraf:  Mikael Olsson

Proje Bilgileri: 

Mimar: Valerio Olgiati
Ortak çalışanlar: Anthony Bonnici (Olgiati proje müdürü), Sofia Albrigo
Mermer müteahhitleri: Essequattro S.p.A.
Genel Yüklenici: Michilli İnşaat ve Danışmanlık
Planlar: Arşiv Olgiati

 

 

 

Kaynak: Dezeen


Yorum yazmak için


Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi, Dünya Mimarlar Topluluğu’nun 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) layık görüldü.           Eskişehir YHT Gar Projesine dünya ödülü geldi. Yüksek Hızlı Tren Garı projesi Dünya Mimarlar Topluluğu tarafından verilen 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) proje dalında layık görüldü. 2018’de tasarlanan Eskişehir Yüksek Hızlı [...]
ARŞİV
Subscribe