Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Antalyalılar tarihin hesabını soruyor
Share 3 January 2020

Antalyalılar, Antalya’daki tarihi yapıların çeşitli bahanelerle yıkılarak yerine modern bina ve iş hanları yapılmasını “Nasıl kıydınız?” diyerek, sosyal medya üzerinden yoğun bir şekilde eleştirdi.

 

 

 

 

Sosyal medyada çeşitli gruplarda bir araya gelen binlerce Antalyalı, bu yolla seslerini duyurarak yapılan yanlışlara tepki gösteriyor. ‘Geçmişten Bugüne Antalya Dostları’ grubunda bir araya gelen on binlerce Antalyalı, bu kez de Antalya’nın ilk belediye binasının yıkılması nedeniyle tepkilerini ortaya koydu. Antalyalılar dönemin yöneticilerine, “Nasıl kıydınız bu değerlerimize” diyerek seslendi.

 

 

Neredeyse tüm tarihi değerdeki yapılar yıkıldı

 

 

Yapılan yorumlarda Antalya kent merkezindeki tarihi yapıların çoğunun yıkıldığı ve yerlerine modern binalar ile iş hanları yapıldığının altını çizen Antalyalılar, 80’li yılların sonunda yıkılan Antalya’nın ilk belediye binasının fotoğrafının altına yüzlerce yorum yaparak yöneticileri eleştiri yağmuruna tuttu. Antalya’daki neredeyse tüm tarihi yapıların yıkıldığının altını çizen Antalyalılar, “Nasıl kıydınız o güzelliklere? Yüzlerce tarihi binadan elimizde sadece şu anki valilik, Antalya Lisesi ve Merkez Bankası ile Işıklar’daki belediye binası kaldı” şeklinde sitem ettiler.

 

 

 

 

 

Ranta yönelik adımlara sert eleştiriler

 

 

Antalyalıların anılarında önemli bir yer tutan, babalarının, dedelerinin çalışarak emekli oldukları bu binaların Antalya kent belleğinde önemli bir yer tutan büyük zenginlikler olduğunu söyleyen Antalyalılar,  “Maalesef bu zenginlikler gitti, yerine ucube binalar, iş merkezleri geldi. Buna izin veren yöneticiler Antalya’yı değil, rantı düşünen isimler olarak hafızalarda kalacak” dediler.

 

 

 

 

 

 İşte Antalyalıların sosyal medyadan yaptıkları o eleştirilerden bazıları;
Kaynak : www.mygazete.com

Yorum yazmak için


Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi, Dünya Mimarlar Topluluğu’nun 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) layık görüldü.           Eskişehir YHT Gar Projesine dünya ödülü geldi. Yüksek Hızlı Tren Garı projesi Dünya Mimarlar Topluluğu tarafından verilen 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) proje dalında layık görüldü. 2018’de tasarlanan Eskişehir Yüksek Hızlı [...]
ARŞİV
Subscribe