Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Kanal İstanbul’a itiraz için son gün
Share 2 January 2020

Türkiye’nin günlerdir tartıştığı “Kanal İstanbul” projesine itiraz süresi bugün doluyor.

 

 

 

 

 

İtirazlara rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın,  “İsteseler de istemeseler de yapacağız” dediği Kanal İstanbul’a dair ÇED raporuna itiraz süresi 2 Ocak’ta doluyor. Yurttaşlar, yarın mesai bitimine kadar itirazlarını Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine iletebilir.

 

 

Bilim insanlarının tepki göstermesine karşın AKP’nin yapmakta ısrar ettiği Kanal İstanbul’a ilişkin ÇED raporu itiraz süreci yarın sonlanıyor. İtirazlar, yarın mesai bitimine kadar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri üzerinden yapılabilecek.

Kanal İstanbul’a itiraz için bugüne kadar İstanbul’un her iki yakasındaki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri uzun kuyruklara sahne olmuştu. Kanal İstanbul itirazları İstanbul’la da sınırlı kalmamış, yurdun birçok yerinde yurttaşlar AKP’nin ‘çılgın projesi’ne itiraz etmişti.

 

 

 

 

Kaynak : Cumhuriyet


Yorum yazmak için


Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Garı Projesi, Dünya Mimarlar Topluluğu’nun 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) layık görüldü.           Eskişehir YHT Gar Projesine dünya ödülü geldi. Yüksek Hızlı Tren Garı projesi Dünya Mimarlar Topluluğu tarafından verilen 2020 Dünya Mimarlık Ödülü’ne (World Architecture Award) proje dalında layık görüldü. 2018’de tasarlanan Eskişehir Yüksek Hızlı [...]
ARŞİV
Subscribe