Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı’nın 2020 yılında 17. dönemi gerçekleştiriliyor.
Share 28 December 2019

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı, Mimarlar Odası tarafından ilk kez 1988 yılında, Mimar Sinan’ın 400. ölüm yıldönümü anısına düzenlendi. 1988’den başlayarak iki yılda bir gerçekleştirilen bu program, Türkiye’deki mimarlık üretiminin ardındaki 30 yılı aşan varlığıyla köklü bir kurumsal destek olmuştur. Odamızın verdiği ödüller ile mimarlığın aslında kültürel bir etkinlik olduğu ve değerlendirme ölçütlerine dayanarak, seçkin olanın sıradan olandan ayrılabileceği kamuoyuna iletilmek istenmektedir. Geçtiğimiz 16 dönemde programa 2411 mimarlık ürünü katılmış, seçkin nitelikleri nedeniyle 138 ürüne ve 50 kişi veya kuruluşa çeşitli dallarda ödül sunulmuştur. Sergiye katılan ürünlerin tümü Ulusal Mimarlık Ödülleri Kataloğu ile ulusal ve uluslararası kamuoyuna ulaştırılarak, çağdaş Türkiye mimarlığının tanıtımına katkı sağlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Katılım Tarihi ve Saati: 28 Şubat 2020 Cuma, 18.00

Seçici Kurul Toplantısı:                26-27 Mart 2020

Ödül Töreni:                                     10 Nisan 2020 Cuma, Cermodern, Ankara

 

Program Broşürü: http://www.mo.org.tr/_docs/2020_brosur.pdf

 

 

Sergi Programı:

 

 

●      10-15 Nisan 2020, Cermodern, Ankara

●      4-24 Mayıs 2020, Mimarlar Odası İstanbul BK Şubesi Sergi Salonu, Karaköy, İstanbul

●      5-23 Ekim 2020, Mimarlar Odası İzmir Mimarlık Merkezi, Alsancak, İzmir

 

 

Seçici Kurul: Zeynep Ahunbay, M. Zafer Akdemir, T. Elvan Altan, A. Sinan Timoçin, Alper Ünlü

 

 

Düzenleme Komitesi: Petek Ceyhan, Melis Özge Gayretli, Serhat Ulubay

 

 

Programa yapılacak olan başvurular, www.mo.org.tr/ulusalsergi adresinde yer alan Çevrimiçi Katılım Formu üzerinden yapılacaktır. Form doldurulduktan sonra, sistemin otomatik düzenlediği belgenin, katılımcı(lar) tarafından ıslak imza atılarak, Mimarlar Odası Genel Merkez’e ulaştırılması gerekmektedir. Başvurular çevrimiçi sistem üzerinden alınacak olsa da, ıslak imzalı belgenin gönderilmemesi halinde başvurular geçersiz sayılacaktır.

 

 

 

Eposta: ulusalsergi@mo.org.tr
Ayrıntılı Bilgi: www.mo.org.tr/ulusalsergi

 

 


Yorum yazmak için


TBMM’ye gelen tasarı yasalaşırsa, imar planı değişikliklerinden doğan arsa değer artışlarının yarısına merkezi yönetim el koyacak. Millet bahçeleri yoluyla kıyılarda yapılaşmanın önü açılacak. Yüksek katlı yapılaşma yasaklanmayacak, planla belirlenecek!             Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi TBMM’de komisyon gündemine geldi. Çoğu durumda olduğu gibi esaslı [...]
ARŞİV
Subscribe