Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Millet bahçesinde ‘göstermelik’ tarım
Share 3 December 2019

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran seçimleri öncesi gündeme getirdiği ve milyonlar harcanarak inşa edilen millet bahçeleri tartışma yaratmaya devam ediyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) 41 milyon 433 bin TL’ye yaptırdığı Mersin Millet Bahçesi’ne yedi çeşit tarımsal ürün ekilecek.

 

 

 

 

 

 

2002’den bu yana çiftçi sayısı ciddi şekilde azalırken, Tevfik Sırrı Gür Stadyumu arazisi üzerindeki Mersin Millet Bahçesi’nde arpa, biber, çilek, pamuk, ayçiçeği, domates ve mısır ekilecek. 110 bin metrekarelik Mersin Millet Bahçesi’nin sadece 895 metrekarelik bölümünde ‘tarımsal ürünler’ yetiştirilecek.

 
UYGULAMA DOĞRU DEĞİL

 
Konuya ilişkin BirGün’e konuşan TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Özden Güngör, uygulamayı doğru bulmadıklarını söyledi: “Üreticinin desteklenmediği, tarım alanlarının sit alanına çevrildiği, tarım arazilerine taşocakları ve elektrik santralları yapıldığı, organik tarımın desteklenmediği, çiftçiye ödenen desteklerin zamanında yatırılmadığı bir süreçte yapılan bu göstermelik uygulamayı doğru bulmuyoruz. Göstermelik tarım ekimi yapmak yerine gerçekten çiftçilik geçimini sağlayan insanlar desteklenmeli.”

 

 

 

 

Kaynak : Birgün


Yorum yazmak için


Snøhetta ve WERK Arkitekter , “Teknelerin işçiliği” üzerine Lanternen deniz merkezi projesini hazırladı Editör: Lizzie Crook Snøhetta ve WERK Arkitekter, Danimarka’nın Esbjerg sahilinde ahşaptan yapılacak su sporları için bir topluluk merkezinin görsellerini yayınladı.   Adlandırılmış Fener olarak adlandırılan dairesel tesis, Snøhetta ve WERK Arkitekter tarafından, liman kasabasındaki diğer binalardan ayrılmak amacıyla “teknelerin geometrisi ve işçiliğini” [...]
ARŞİV
Subscribe