Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
İmamoğlu: Kanal İstanbul Projesi İstanbul’un gündemi değildir, bu şehre ihanettir
Share 29 November 2019

Kanal İstanbul Projesi ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kanal İstanbul Projesi hiçbir şekilde İstanbul’un gündemi değildir, bu şehre ihanettir” dedi.

 

 

 

 

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabı Twitter’dan dün Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında Kanal İstanbul Projesi ile ilgili açıklama yaptığı bölümü paylaştı.

 

 

“Kanal İstanbul Projesi hiçbir şekilde İstanbul’un gündemi değildir, bu şehre ihanettir” diyen İmamoğlu, “Şehrimizin hiçbir sorununa çare olmadığı gibi başka sorunlara sebep olacak bu proje yerine depreme hazırlık, kentsel dönüşüm, ulaşım, eğitim, yeşil alan gibi önemli konularla ilgilenmeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

BAKAN TURHAN: KANAL İSTANBUL ÇEVRE DÜZENLEME PLANI KESİNLEŞTİKTEN SONRA İHALEYE ÇIKACAK

 

 

Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Habertürk’ün aktardığına göre Turhan, “Teknik çalışmaları tamamladık. ÇED çalışmalarında son aşamaya geldik. 1/100.000 ölçekli çevre düzenleme planının kesinleşmesini müteakip ihalesine çıkacağız” diye konuştu.

 

 

 

Kaynak : Birgün


Yorum yazmak için


Mimarlık ortamına etkileri ile birlikte krizi değerlendirdiğimiz etkinlik serimizin ikincisi Pelin Tan ve Bülent Tanju’nun katılımıyla 09.12.2019 tarihinde Tasarım Merkezi Kadıköy (TAK) ‘de gerçekleşti.         Mimarlıkta Dayanışmacı Taban Hareketi adına yapılan açılış konuşmasında MDTH’yi bir araya getiren koşullar, dayanışma bileşenleri, çalışma prensipleri, “dayanışma” ve “taban” vurgularındaki ısrara değinildi.     Ardından söyleşi [...]
ARŞİV
Subscribe