Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
TürkSMD 6. Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi Basamaklar 2019
Share 22 October 2019

TSMD Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ”Basamaklar”ın altıncısına TSMD Mimarlık Merkezi ev sahipliği yapıyor.

 

 

 

 

 

Türk Serbest Mimarlar Derneği tarafından altıncısı düzenlenen TürkSMD Mimarlık Öğrencileri Proje Sergisi ”Basamaklar”, Dalsan sponsorluğunda 1 Kasım’da TürkSMD Mimarlık Merkezi’nde açılıyor.

 

 

Öğrenci sergisi ile öncelikle mimarlık bölümü öğrencilerine TürkSMD Mimarlık Merkezi’ni tanıtmak, benimsetmek, farklı okulların mimarlık öğrencilerini bir araya getirerek etkileşimlerini sağlamak ve böylece mimarlık eğitimine ve ortamına katkıda bulunmak amaçlanıyor.

 

 

”Basamaklar 2019” Sergisi, Ankara üniversitelerinin mimarlık bölümü öğrencilerinin yaratıcı önerileri ve çalışmalarını sizlerle buluşturuyor. Sergide, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, TED Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi olmak üzere 8 üniversitenin mimarlık bölümü öğrencilerinin projeleri yer alıyor.

 

 

Tüm mimarlık camiasının davetli olduğu serginin açılışı 1 Kasım 2019 tarihinde saat 19:00’da yapılacak.

 

 

Sergi, 1 – 22 Kasım 2019 tarihlerinde (hafta içi, saat 10:00 – 19:00 arasında) TürkSMD Mimarlık Merkezi’nde gezilebilir.

 

 

Sergi Tasarımı

 

 

M. Yasir Gözalan

 

 

TürkSMD adına yürütücü

 
Onur Özkoç

 

 

 

Türk Serbest Mimarlar Derneği


Yorum yazmak için


Tarihi Yarımada’da bulunan Süleymaniye ve çevresi savaştan çıkmış gibi. Haliç ‘manzaralı’ semtte kentsel dönüşüm sürerken tarihi ahşap cumbalı evler yakılıyor. Mahallelinin beyanına göre bu yangınlar bilinçli şekilde çıkarılıyor.             Tarihi Yarımada’da Osmanlı mimarisinin sayılı örneklerinden cumbalı ahşap evlerin yer aldığı, mega kentin ‘kalbi’ niteliğindeki Süleymaniye ve çevresinin hali yıllardır içler [...]
ARŞİV
Subscribe