Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Çitin içine…
Share 7 October 2019

Tasarım: SO – IL

J. Irwin ve Xenia S. Miller’den biri olarak, Exhibit Columbus’ın ikinci baskısının birincisi olan SO – IL, Miller House ve Garden’daki koruma çalışmalarını üstlendi ve onu Columbus kenti için geçici bir dönüm noktası haline getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Miller Garden’daki Arbor Vitae hedgerow, peyzaj ve mimarinin modern bir simgesidir. Saarinen’in Miller House’un cam duvarları yok olurken – iç ve dış arasındaki sınırı silerken – çevre üzerindeki yoğun ekilmiş çit, caddelere ve Miller konutunun özel alanları arasında kalan bölgeye sert bir kenar oluşturur.

 

 

70 yaşındaki Arbor Vitae ağaçlarının değiştirilmesi gerekiyordu. Bir projenin bu modern simge ile daha farklı ve daha ilgi çekici bir ilişki kurması için bir fırsattı.

 

 

 

 

 

 

 

Miller House ve Garden ortaklığında SO – IL, 130 yaşındaki Arbor Vitae ağacı tedarik etti ve onları Bartholomew County Adliye Sarayı’nın çimlerinde büyük bir hamak yapısına yerleştirdi. Sergiden sonra, ağaçlar bahçeye kalıcı bir şekilde ekilebilir, tesisin orijinal mimari esin kaynağı ile Hindistan’nın yedi Tarihi Tarihi Merkezi’nden biri olan Columbus’ın idaresine yapılan katkıyla doğrudan bağlantı kurar.

 

 

Aşırı büyüklükteki hamak, Miller House’daki yemek sandalyeleri için geliştirilen renk paleti Alexander Girard’ın renklerinden alınan naylon dokuma ile elle yapılır. Indianapolis’teki Kentsel İlerleme Halkı ile yapılan ortaklık sayesinde, net bir dizi el çantası, tote ve hatta plaj çantaları haline gelecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurulumun diğer bileşenleri için, kullanıma hazır basit tarımsal ve inşaat malzemeleri, daha sonra her şeyin bir ömre sahip olmasını sağlamak için kullanılmıştır. Ekiciler ve merkezi yolu oluşturan gabyonlar, malç, kalker ve kazıklar yerel altyapı projelerine dönüştürülecek.

 

 

Koruma ve malzeme kullanımı için kritik bir yaklaşım benimseyen “Into Hedge”, yerel yapı ve peyzaj unsurlarının yanı sıra tanınabilir modern mimari unsurlarını geçici olarak, unutulmaz bir deneyim ve yeni bir dönüm noktası olarak yeniden düzenler.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

 


Yorum yazmak için


Yaşanabilir çevreler, kamusal fayda ve emeğin korunması siyasetini yapabilmek, meslek politikası üretebilmek, dayanışmayı büyütmek için bir araya gelmiş olan mimarlar olarak; her alanda yaşadığımız bugünün “kriz”inin bilgisini üretmeye ve paylaşmaya çağırıyoruz.             Bugün Türkiye’de yaşam çevrelerimize ve mimari üretimin emek süreçlerine doğrudan yansıyan sosyal, ekonomik ve ekolojik problemlerin derinleştiği bir [...]
ARŞİV
Subscribe