Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
BIG, Robert De Niro ile birlikte New York’ta Wildflower Film Stüdyosu için çalışıyor
Share 25 September 2019

Editör: Eleanor Gibson

 

BIG, New York’un Queens ilçesinde “film için dikey bir dikey köy” olacak açısal bir bina oluşturma planlarını açıkladı.

 

 

 

 

 

Mimarlık firması, Queens ‘Astoria mahallesi için 650.000 metrekarelik (60.386 metrekare) film, televizyon ve yaratıcı stüdyo tasarladı.
New Yorklu geliştiriciler Wildflower Development Group, ABD’li aktör, yapımcı ve yönetmen Robert De Niro’nun yer aldığı bir takıma katılan BIG’nin kurucusu Bjarke Ingels’i proje mimarı olarak aldı; emlak komisyoncusu olan oğlu Raphael De Niro; ve Amerikalı film yapımcısı Jane Rosenthal.
Ingels, “New York’ta film prodüksiyonunun geleceğini hayal etmek için görsel medyanın her yönünden bu kadar ikonik ortak çalışanlarla çalışmak inanılmazdı.” dedi.

 

 

 

 

 

 

Robert De Niro, “Bu stüdyo, New York film ve televizyon yapım endüstrisinin gücünün ve geleceğinin bir kanıtıdır. Bu projenin tamamlanması, gelecek nesil yapımcı, yönetmen, yazar ve hikaye anlatıcılarının gelecek yıllarda New York’taki filme eğlence konusunda hayati bir rol oynamasını sağlar.” dedi.
Film, televizyon, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik için bir merkez olarak fatura edilen 60.000 metrekarelik  Wildflower Film Studio, daha önce Steinway & Sons piyano deposunu işgal eden Queens’teki Steinway Creek boyunca bir arsa için tasarlanmıştır.
Ingels. “Kentsel bir alanda çalışmanın eşsiz alan koşulları nedeniyle, film yapımının tüm fiziksel, lojistik, teknik ve deneyimsel yönlerini sinema için eşsiz bir dikey köy haline getirmek için zorlandık” dedi.

 

 

 

 

 

BIG’nin tasarımının oluşturulması, yerel halkın kullanması için arazi koruma alanlarının bir bölümünü oluşturan geniş bir yeşil alanla çevrili açısal karanlık bir bina ortaya koymaktadır.

 
Yeşillik, küçük, bitki dolu balkonlar ve bitki kaplı bir teras oluşturmak için duvarların derinliklerine gömülmüş açıklıkları içeren tasarımın kilit bir unsurunu oluşturur.

 
Stüdyonun ön cephesi, zemin katta uzunca bir sırlı giriş ve binanın içinde ilave aydınlatma sağlayan ince delikler ile delinmiştir. Lobinin bir görüntüsü, iç duvarların, doğal ışığın filtrelenmesine veya yeşillikler için cepler oluşturmasına izin veren açıklıkları olan istiflenmiş bloklardan oluşacağını ortaya koymaktadır.

 
Soluk blokların, aynı seviyedeki alanlara açılan salon boyunca oturma oluşturduğu gösterilmiştir. Bir merdiven ayrıca daha yüksek seviyelere erişim sağlamak için arka tarafa eğilir.
Kır Çiçeği Geliştirme Grubu, Çiçek Stüdyosu için New York Kent Konseyi’ne planlar sunmuştur ve incelemeyi beklemektedir. İnşaatın gelecek yıl başlaması bekleniyor.

 

 

BIG, 2005 yılında Kopenhag’da Ingels tarafından kuruldu ve o zamandan beri Londra, Barselona ve New York gibi yerlerde projeler yaptı. Wildflower Film Studio, New York’ta ya tamamlanmış ya da devam etmekte olan firma tarafından yürütülen projeler arasında yer almaktadır.

 

 

 

 

Kaynak: Dezeen

1 Yorum
  1. Kalite her yerde kendini gösterir. Çok iyi.

    Sultan Koç | 25 September 2019


Yorum yazmak için


Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ordu’ya ziyareti esnasında akıbetini sorduğu ve ‘derhal yıkın’ diye talimat verdiği inşaatla ilgili olarak detaylar ortaya çıkmaya başladı.             Yıkılan inşaatın büyük ortağı ‘İntaya&Özmen&Köksal Adi Ortaklığı’ adına yapılan basın açıklamasında, yıkıma kadar gelinen süreç aktarılarak, kamuya verilen bu zararların kimin karşılayacağı soruldu.     ‘İntaya&Özmen&Köksal Adi [...]
ARŞİV
Subscribe