Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Ev 11, Apan Konut Laboratuvarı
Share 11 September 2019

Tasarım: Tatiana Bilbao ESTUDIO

 

 

 

 

 


Açık, kapatılmamış bir avlu etrafındaki ayrı program hacimlerini planlayan bu teklif, özel evi farklılaşmaksızın tekrarlanmadan ve standart konut türleriyle aynı olmadan ortak alana bağlar.
Bina hacimlerinin esnek yönelimi, bol miktarda avlu alanı ve çatı eğimlerinin / drenajının düşünceli yönlendirilmesi aktif olarak doğal çevreyi korur ve iki bağlamsal kıtlığa hitap eder: sosyal alan ve su.

 

 

 

 

 

 

 

Notlar: Bu proje için en önemlisi, herkesin erişebileceği bir birincil unsur etrafında serbest bırakılan tek program birimlerinin serbest örgütlenmesinin bir sonucu olan, kararlı bir sosyal karakteridir: dikdörtgen şeklinde bir merkezi avlunun düz yüzeyi. Tek bir ünitedeki herhangi bir büyüme, bu avlu etrafındaki ilave modüllerin düzenlenmesi veya yeni, bitişik olanın inşası ile gerçekleşmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Avlusuna doğru içe dönük olmasına rağmen, bu teklif, sınırsız kenarı ve genel bir avukatlık alanı avlusuna doğru genişlemesiyle kentsel durumuna açıktır.

 

 

Proje detayları:
Eyalet: Estado de México
Belediye: Ocoyoacac
İklim: Ilıman
Ev Fiyatı: 210,211,96
İnşa Yüzeyi: 30.42 M2
Tabandan tavana yüksekliği: 6.30; 2.92; 3.76; 5,70
Çatı Tipi: Düz; dökmek
Oryantasyon: -
Büyüme Seçeneği (ler): İç
Duvar Tipi: CMU
Zemin Türü: Beton Döşeme; Veranda parke
Yapı: CMU; Beton döşeme; Beton sütun
Çatı Kaplaması: Beton Döşeme; Ahşap Çatı

 
Proje Bilgisi:
Proje: Apan Konut Laboratuvarı
Mimar: Tatiana Bilbao ESTUDIO

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

 


Yorum yazmak için


Türkiye çapında yüz bine yakın teknik elemanın katılımıyla gerçekleşen bu eylem, TMMOB’nin yasalarla çizilmek istenen meslek örgütü sınırlarını aşarak, ülkemizdeki emek mücadelesinin ayrılmaz parçası ve toplumsal muhalefetin temel dinamiklerinden birisi olduğunu apaçık ortaya sermiştir.           EMİN KORAMAZ – TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı     Ülkemizin toplumsal mücadeleler tarihinde yer edinmiş hareketler, [...]
ARŞİV
Subscribe