Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Roux Çevre Merkezi
Share 5 September 2019

Tasarım: CambridgeSeven

CambridgeSeven tasarım grubu, Üniversitenin yeni bir disiplinlerarası araştırma, eğitim ve keşif dönemi çağrısı yapan Roux Çevre Merkezi’ni, üç katlı 29.167 SF akademik binasını tasarlamaya başladı.

 

 

 

 

Yapı, derslik, öğretim ve araştırma laboratuarları, fakülte ofisleri, konferans salonları, ortak alan ve sürdürülebilir ve yenilikçi bina teknolojilerinin öğretim laboratuvarı olarak yardımcı depolardan oluşmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEED Platinum binası (kampüsteki en üst sıra) PV dizisi, yeşil çatı, su ıslahı ve yenilikçi inşaat malzemeleri dahil olmak üzere bir dizi sürdürülebilir inisiyatif içermektedir. Daha spesifik olarak, bina, son 5 yılda ABD’de yalnızca mevcut olan ve nadiren Doğu Kıyısında kullanılan bir yöntem olan, Virginia’da yetiştirilen yenilenebilir FSC Kavakında kaplanmıştır.

 

 

 

 

 
Ahşap bakım gerektirmez, işlem gerektirmez ve zamanla gümüş rengi griye dönecektir, tıpkı pek çok Maine ahır ve tekne evindeki sedir zona gibi. Binanın içi, yerel olarak Maine’den temin edilen Red Oak ağacı ile doludur.

 

 

Proje Bilgisi:
Proje Adı: Roux Çevre Merkezi
Mimar: CambridgeSeven
Müteahhit: Warren İnşaat Grubu, Inc.
Ödüller: ABD Yeşil Bina Sertifikasyonu LEED Platinum
Fotoğraflar: Jeff Goldberg / Esto

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

 


Yorum yazmak için


Elazığ merkezi, gece olduğunda hayalet şehri andırıyor. Hava sıcaklığının gece eksi 10’ları bulduğu kentteki binaların ışıkları sönük. Halkın büyük bölümü evlerine girmiyor.           AFAD ve belediye, deprem bölgesine 10 bin 5 aile çadırı, 400 genel maksatlı çadır kurdu. Çadırda yer bulamayanlar ise geceyi ya camilerde ya da yakınlarının evlerinde geçirdi. Elazığlılar, [...]
ARŞİV
Subscribe