Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Bauhaus’u Yeniden Düşünmek Kısa Film Yarışması
Share 26 August 2019

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Goethe Institut Ankara tarafından, Bauhaus’un kuruluşunun 100.yılı etkinlikleri çerçevesinde “Bauhaus’u Yeniden Düşünmek”temasıyla bir kısa film yarışması düzenlenmektedir. 

 

 

 

 

 

12 yaş üstü gençler için eğitim materyalleri oluşturmak ve bu materyaller aracılığıyla, sanat okulunun işaret ettiği, sanat ve zanaat arasındaki bağlantıyı anlaşılır kılmak amacıyla düzenlenen yarışma  için 06 Eylül 2019 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

 

 

Bauhaus’u Yeniden Düşünmek” başlıklı kısa film yarışmasıyla, genç kuşakları; sanat, doğa, teknik, mimari, edebiyat, ışık, renk, ses, doku, hareket ile meşgul olmaları yönünde motive ederek, 4.0 endüstri çağındaki insan, makine ve doğa arasındaki ilişkiyi kavramalarını sağlamak amaçlanıyor. 7 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek gala gösterimi ve ödül töreninin ardından 7-14 Ekim tarihleri arasında bir kısa film festivali düzenlenecek Her disiplinden ve yaş grubundan katılımın açık olduğu yarışmada eserler maksimum 5 dk süreli olması ve Bauhaus’un 100. Yılının teması gereği Bauhaus ve Modernizm, çocuk mimarlık, kent ve çevre konularını kapsaması gerekiyor.

 

 

 

Yarışmanın birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 5 bin TL, üçüncülük ödülü ise 3 bin TL olarak belirlendi.

 

 

 

Yarışma hakkında detaylı bilgi ve şartnameye erişmek için http://www.mimarlarodasiankara.org/?Did=10149 adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 


Yorum yazmak için


Alejandro Aravena’nın ELEMENTAL, Doha’daki Katar Sanat Fabrikasını Tasarlama Yarışmasını Kazandı     2016 Pritzker Ödülü sahibi Alejandro Aravena’nın uygulaması ELEMENTAL, Katar Doha’da bir Sanat Değirmeni tasarlamak için bir yarışma kazandı. Şili uygulaması, Renzo Piyano Binası Atölyesi ve Atelier Bow-Wow’u içeren 8 yarışmacıdan oluşan kısa bir listeden seçildi. Tasarımları, “yapının mimari olduğu” sakin bir sanat eseri [...]
ARŞİV
Subscribe