Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Morven Müzesi ne Yeni Bina…
Share 22 August 2019

Tasarım: GWWO Architect
Morven Müzesi ve Bahçesi ile birlikte kullanılıyor ve tarihi konağa bitişik yeni bir Tercüme Merkezini şu anda GWWO tasarlıyor. Tasarım, 2008 Müze ve Bahçe Ana Planı’nın gözden geçirilmesini ve yeniden değerlendirilmesini gerektirmiştir. GWWO, master plandaki tüm ayarlamalar için onay almak üzere Princeton Borough Tarihi Koruma İnceleme Komitesi ve New Jersey Tarihi Siteler Konseyi ile başarıyla çalıştı.

 

 

 

 

 

 

Yeni tesis siteyi ve sitenin müze tarafından kullanımını artıracak. Merkez, biletleme, yorumlama, hediyelik eşya dükkânı, çok amaçlı bir alan, idari ofisler ve halka açık dinlenme tesislerine ev sahipliği yapacak. Ana plandaki değişiklikler, yalnızca kamuoyuna yönelik alanda yol bulma özelliğini ve deneyimini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda Konak, müze olmaya devam eder ve sitenin en önemli unsuru olarak korunur.

 

 

Yeni Tercüme Merkezi tasarımı, ana planda belirtilen kuralları içeriyor. Yeni merkez Konağı ile ikincil bir ilişki taşıyacak.

 

 

 

 

 

 

 

 
Kütle mevcut ek parçalarla ilgili olarak farklı yükseklikte bağlantı parçalarına bölünmektedir. Ek olarak, yeni binanın tarihi alan üzerindeki etkisini en aza indirmek için maksimum bina yüksekliği korunmuştur. Yeni tesis misafirperver bir karaktere sahip olacak ve çevresindeki bahçelerle olan güçlü ilişkiyi güçlendirecektir.

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

 


Yorum yazmak için


Türkiye çapında yüz bine yakın teknik elemanın katılımıyla gerçekleşen bu eylem, TMMOB’nin yasalarla çizilmek istenen meslek örgütü sınırlarını aşarak, ülkemizdeki emek mücadelesinin ayrılmaz parçası ve toplumsal muhalefetin temel dinamiklerinden birisi olduğunu apaçık ortaya sermiştir.           EMİN KORAMAZ – TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı     Ülkemizin toplumsal mücadeleler tarihinde yer edinmiş hareketler, [...]
ARŞİV
Subscribe