Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Astana için Kule Kavramı
Share 9 August 2019
Tasarım: Ink Architect

Nur-Sultan şehrinde bir iş merkezinin yeni bir kavramsal projesi oluşturuldu. Geleceğin mimarisini hatırlatan iddialı binada ultra modern ofis alanlarına sahip 32 katlı bir kule teşkil edilirken, şirket müzesi, ticari tesisler, geniş bir otopark, çekici kamusal alanlar ve geniş bir şehir parkı projede bulunuyor.

Yeni iş ve finans merkezi kavramı, plastiklerin oranlarına, düzgün bir şekilde birbirine akan şekillere ve fütüristik tasarıma dayanmaktadır. Lamellerin ritmi ve metal cephelerin delinmesi, ana kompozisyon fikrinin sesini güçlendirir. Kütlede yukarı doğru pürüzsüz bir dinamik aspirasyon denenmiştir.

Mimarinin sıra dışı plastik formu, iş merkezinin iç alanlarını biçimlendirme ilkelerini de dikte etti. Işık, kıvrımlı çizgilerden oluşan odalar, yapı, ekipman ve mobilyaların şeklini ve elemanlarını etkiledi.
Kaynak: www.architectmagazine.com
1 Yorum
  1. Bana kalırsa basma kalıp marka olma kaygısıyla düzenlenmiş çıkıntılar bunlar. Eski Sovyet ülkeleri kent kimliği oluşturmak adına bunları severek yapıyorlar ne yazık ki.

    Osman Aktürk | 12 August 2019


Yorum yazmak için


Tasarımcı Zeller & Moye, Meksika kırsal yaşamını Casa Hilo konut prototipiyle birleştiriyor Editör: Sydney Franklin           Casa Hilo, Meksika’da kırsal topluluklar için yapılmış modüler bir konut prototipidir. (Jaime Navarro)       Mexico City merkezli Studio Zeller & Moye, özellikle ılık, kırsal yerler için özel olarak hazırlanmış sürdürülebilir, modüler bir konut [...]
ARŞİV
Subscribe