Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Stack House Apartmanı…
Share 1 August 2019

Tasarım: Runberg Architecture Group

 

 

Seattle şehir merkezi ve Lake Union arasında yer alan bu tam blok yeşil proje, Seattle kentinin tarihi bir dönüm noktası olan Supply Laundry Building’in restorasyonunu ve adaptif yeniden kullanımını, yeni ticaret alanlarını 278 konut birimi ile birleştiriyor.

 

 

 

 

 

Binanın büyük ölçekli ve kentsel konumuna cevap veren tasarım, sınıftaki yaya ve araç arasındaki dengeye, sınıf üzerindeki kütle ve modülasyon ve binaların bir bütün olarak mimari ilişkisine odaklanmaktadır. Yeşil özellikler arasında Pontius ve Yale boyunca yer alan biyo-kantarlar bulunmaktadır.

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

 


Yorum yazmak için


Osmanlılar II. Murad’dan (1421-44, 1446-51) itibaren, Timur darbesinin yarattığı meşruiyet sarsıntısını gidermek için, ciddi bir tarih yazım faaliyetine başladılar. Özellikle Yazıcızâde Ali’nin Tevârîh-i Âl-i Selçuk’u (Selçuklu Hanedanı Tarihleri) ve onu izleyen Tevârîh-i Âl-i Osmân geleneği, neredeyse ağız birliğiyle, Selçukluları Osmanlıların resmî önceli ve meşruiyetin aktarıcısı olarak gösteriyordu. Enverî ve Kemal gibi bazı 15. yüzyıl yarı-resmî [...]
ARŞİV
Subscribe