Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Katolonya’da Bir Villa…
Share 20 July 2019

Tasarım: Studio RHE

 

 

 

 
La Vinya, dünyaca ünlü PGA Catalunya golf beldesinin kenarında bulunan dört yatak odalı eşsiz bir villadır. Doğu Pirenelerin eteklerinde, İspanya’nın kuzeydoğusunda bulunan PGA Catalunya Resort, yakın zamanda açık şampiyonalar düzenlenen iki adet golf sahasını da içermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Studio RHE, hem ünlü İspanyol Açık Pisti’ne bakan konumunu kullanan ve hem de yamaç manzaralarıyla sorunsuz bir şekilde harmanlanan tek seferlik bir rezidans tasarlamak için yerleşimin benzersiz özelliklerini kullandı. Mevcut yamaç alanını karakterize eden eşsiz özelliklerden yararlanarak, topografya ve tarihi tarımsal duvarları dalgalandırmak için doğal ormanı dahil etmeye çalıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaşam alanları ayrı bileşenlere bölünür ve sağlam bir taş duvar boyunca düzenlenir. Tüm konaklama birimleri hem tam mahremiyet hem de dikkatlice çerçevelenmiş dağ manzarası sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Osmanlılar II. Murad’dan (1421-44, 1446-51) itibaren, Timur darbesinin yarattığı meşruiyet sarsıntısını gidermek için, ciddi bir tarih yazım faaliyetine başladılar. Özellikle Yazıcızâde Ali’nin Tevârîh-i Âl-i Selçuk’u (Selçuklu Hanedanı Tarihleri) ve onu izleyen Tevârîh-i Âl-i Osmân geleneği, neredeyse ağız birliğiyle, Selçukluları Osmanlıların resmî önceli ve meşruiyetin aktarıcısı olarak gösteriyordu. Enverî ve Kemal gibi bazı 15. yüzyıl yarı-resmî [...]
ARŞİV
Subscribe