Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
ODTÜ ağaç katliamının peşini sorumlular yargılana kadar bırakmayacağız
Share 8 July 2019

ODTܒnün geleneğini ve yeşil aksını parçalayacak olan ruhsatsız KYK yurdu inşaatına karşı 55 gündür nöbette olan ODTܒlü öğrencilere polis saldırdı.  Saldırıda 1 öğrenci gözaltına alınırken, ağaç katliamı yapıldı.  ODTÜ ile KYK arasında yapılan yurt protokolünü yargıya taşıyan ve ruhsatsız inşaat için daha önce rektör hakkında suç duyurusunda bulunan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, sorumlular cezalandırılana kadar sürecin peşini bırakmayacağını vurguladı.

 

 

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan,‘’Bu katliamın hesabını soracağız. Meslek odaları temsilcilerini içeriye almayan Verşan Kök, KYK yetkilileri, emniyet müdürleri hakkında suç duyurusunda bulunduk. Prof unvanıyla orada oturan Verşan Kök’ü YÖK etik kuruluna şikayet ettik. Kendisi petrol mühendisi. TMMOB Petrol Mühendisleri Odası’na şikayet ettik. Kendisinin disiplin kurulunda soruşturulması ve meslekten men edilmesi için resmi yazıyla başvurduk.’ Ankara Valiliği’ne ve ODTܒye resmi yazı yazarak yasalara aykırı işlem tesis eden ağaç kesimini durdurulmasını da istedik. Kredi Yurtlar Kurumu’nun ruhsat alınmadan ve doğal SİT alanı niteliklerini haiz ODTÜ Kampüs alanı içerisindeki kavaklık alana girilmek suretiyle ağaç kesimi ve inşaata başlama ile tüm inşaat faaliyetlerine ilişkin işlemlerinin yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle dava açtık. ODTÜ ağaç katliamının peşini sorumlular yargılana kadar bırakmayacağız’’ dedi.

 

 

 

 

Kaynak : Mimarlar Odası Ankara Şubesi


Yorum yazmak için


Tasarım:EM2N   Paradoksal olarak, mevcut Cinémathèque’in cazibesi, basit ve faydacı görünümünde yatıyordu. Ulusal kolektif film hafızasının evi, kendisini, içeriğe, paketlemekten ziyade odaklanan iddiasız bir sürü birikimi olarak sundu.                     Genişletme projesi bu başlangıç ​​noktasını kabul etmiştir. Birbirine paralel olarak düzenlenmiş mevcut binaların yerleşimi, yeni eklemelerle çevrilmiş [...]
ARŞİV
Subscribe