Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
ODTÜ’de ağaçlar kesildikten sonra hukuksuzluk ortaya çıktı!
Share 8 July 2019

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ODTÜ’de yurt yapılmak istenen alanın kazı izni ve inşaat ruhsatı olmadığını belirtti.

 

 

 

 

 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yaptığı açıklamada yapılan işlemlerin yasal olmadığını belirterek “Belediyemiz görevlileri yani resmi kamu görevlileri rektörün talimatıyla kampüse sokulmuyor ve görev yapmaları engelleniyor.” dedi.

 

 

Taşdelen’in yaptığı paylaşım şu şekilde:

 

 

“ODTܒde yurt yapılması istenilen alanda, Parselasyon yok, arsa şu anda kadastral parsel konumunda. Bu nedenle kazı izni ve inşaat ruhsatı yok. ODTÜ İmar Planı 12 no’lu plan notuna göre bu işlemleri yapmaya yetkili olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan da bunlar alınmış değil .Bu tespitler üzerine denetim yapmaya giden belediyemiz görevlileri yani resmi kamu görevlileri rektörün talimatıyla kampüse sokulmuyor ve görev yapmaları engelleniyor. Arkadaşlarımız bilahare kampüse girebiliyor ve tespitlerini yapıyor. Bütün bu hukuksuzluklar kabul edilemez. Rektör’e tekrar hatırlatıyorum. Belediye memurunun görevini yapmasını engelleyemezsin. Ruhsat almadan kaçak inşaat yapamazsın. Bu nedenlerle, Belediyemiz görevini yaparak, ruhsatsız şantiye binaları hakkında bugün tarihli zabıt tutmuştur.”

Kaynak : Cumhuriyet

Yorum yazmak için


Notre Dame trajedisi kendi mutlu sonuyla beraber geldi. Fransız zenginler, dünya mirasını kurtarmak için kesenin ağzını açtı. Fakat işler garip bir hal aldı. Basın bildirileri yayımlayıp çekleri yazmamakta direten milyarderler paranın sıradan Fransızlardan çıkmasını bekliyorlar. Üstelik ekonomi altüst olmuş fakat hâlihazırda cepleri dolu olanlar için işlerken.           Olanları tabii ki hatırlıyorsunuz. [...]
ARŞİV
Subscribe