Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
GEMSS Genç Mimarlar Sergisi için başvurular 16 Temmuz’da bitiyor!
Share 4 July 2019

Çağdaş mimarlık ortamında 40 yaş ve altındaki genç mimarlar tarafından buluşturmayı planlayan GEMSS – Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi için başvuru süreci 16 Temmuz’a kadar devam edecek.

 

 

 

 

 

 

Çağdaş mimarlık ortamında 40 yaş ve altındaki genç mimarlar tarafından buluşturmayı planlayan GEMSS – Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi için başvuru süreci 16 Temmuz’a kadar devam edecek.

 

 

The Circle’ın Genç Mimarlar Seçkisi & Sergisi için Türkiye’nin yaratıcı genç mimarlarına yaptığı  çağrı devam ediyor. Çağdaş mimarlık ortamında 40 yaş ve altında bulunan genç mimarların yenilikçi fikir ve projelerini kayıt altına almayı ve geniş kitlelerle bir araya getirmeyi planlıyor. Genç Mimarlar Seçkisi 5 Eylül – 12 Ekim tarihleri arasında The Circle’da düzenlenecek sergi sonrasında 1-30 Haziran 2020 tarihleri arasında da Londra Mimarlık Festivali kapsamında RIBA’da (Royal Institute of British Architects) gösterilecek.

 

 

İlki Sait Ali Köknar başkanlığında yapılacak olan GEMSS’in multidisipliner seçici kurulu mimarların yanı sıra mimarlık kültürüne katkıda bulunmuş sanatçılar, akademisyenler ve sektör temsilcilerinden meydana geliyor. GEMSS’in 2019 seçkisi, Hafriyat Grubu kurucularından Ressam Antonio Cosentino, CM Mimarlık Kurucusu Mimar Cem Sorguç, M+D Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Dürrin Süer, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Kahvecioğlu, Tabanlıoğlu Architects Ortağı Mimar Murat Tabanlıoğlu, Hill International Başkan Yardımcısı Serdar Güçar ve İstanbul Bilgi Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zuhal Ulusoy’dan oluşan seçici kurul tarafından belirleniyor.

 

 

Seçilen işlerdeki düşünsel ve kavramsal odak noktalarının kaydını tutarak, mimariye dair çok boyutlu bir arşiv oluşturacak olan seçki, Türkiye’nin mimarlık kültürüne hizmet eden etkinliklerden biri olacak. GEMSS, seçkide yer alan genç pratiklerin projelerini ve mimari yaklaşımlarını kamuyla paylaşmak ve etkileşime açmak üzere bir sergi ile sona erecek.GEMSS için son başvuru tarihi 16 Temmuz olarak açıklandı.

 

 

 

 

 

Kaynak : emlakkulisi.com

1 Yorum
  1. Gençlik için kendilerini ifade edebilmelerine yönelik çok iyi bir organizasyon

    süleyman perçin | 11 July 2019


Yorum yazmak için


Notre Dame trajedisi kendi mutlu sonuyla beraber geldi. Fransız zenginler, dünya mirasını kurtarmak için kesenin ağzını açtı. Fakat işler garip bir hal aldı. Basın bildirileri yayımlayıp çekleri yazmamakta direten milyarderler paranın sıradan Fransızlardan çıkmasını bekliyorlar. Üstelik ekonomi altüst olmuş fakat hâlihazırda cepleri dolu olanlar için işlerken.           Olanları tabii ki hatırlıyorsunuz. [...]
ARŞİV
Subscribe