Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Dar Gelirliler İçin Konut…
Share 1 July 2019

Güney Carolina’nın düşük gelirli yaşlıları Charleston’a yönelik ilk konut olan Williams Terrace, 1989′da bir kasırgayla kaybedilen konutun yerini aldı. Yerel bilgi ve uzmanlığı birleştiren iki firma arasındaki işbirliği, projeye şehrin tarihi dokusunu onurlandıran ve saygı duyan çağdaş yeni konutlar sunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Şehrin konut otoritesi ile yakın bir şekilde çalışan ekibin dinamik tasarımı, yüksek hızlı bir taşkın bölgesinde bulunan sitenin zorluklarını karşılıyor. Proje, ikonik Charleston tek evini yansıtıyor ve piazanın sundurmalar gibi çalışmasını sağlıyor. Bu geniş, açık hava koridorları dış sirkülasyon sağlar ve havadar bir merkezi avluyu çevreler. Geniş oturma alanlarıyla kaplı koridorlar etkileşimi teşvik eder ve sakinlerin yaşam alanlarını genişletir. Panjurlar, sürekli değişen bir cephe oluştururken sakinlerin gölge miktarlarını istedikleri gibi ayarlamasına olanak tanır.

 

 

 

 

 

 

Zemin katta, binanın “ekran sundurması” doğrudan gölgeli bir genel kaldırımla birbirine bağlanan yeni bir parkın önüne çıkar. Esnek alan, şehir gereksinimleri nedeniyle yerleşik mobilyalar içermese de, çeşitli etkinliklere yer verebilir. Sele zarar vermemek için çatıda bir topluluk odası bulunur ve parkın ve yakındaki limanın manzarasını sunar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Charleston’ın banliyölerinde bulunan halka açık ve uygun fiyatlı konut stoğunun çoğu bu nedenle bu proje, uzun süredir dar gelirli sakinleri şehir merkezinde tutmak gibi kentin en büyük zorluklarından birini ele almak için önemli bir adım.

 

 

Proje Bilgisi:
Proje: Williams Terrace
Mimar: David Baker Architects
Mimarlar: McMillan Pazdan Smith Mimarisi (Eddie Bello AIA, LEED AP, Charleston ofisinin eski müdürü)
Peyzaj Mimarı: Wertimer + Cline Peyzaj Mimarları
M / E / P Mühendisi: RMF Mühendisliği
İnşaat Mühendisi: Forsberg Engineering
Yapısal Mühendis: 4SE Yapısal Mühendisleri

 

 

 

 

Kaynak: www.architectmagazine.com

 

1 Yorum
  1. Önce anlayış, bakış, bir konuya dikkatle eğilmek önemli. Mesela var mı Türkiye’de dar gelirliler için konut projesi. Diyeceksiniz ki hepsi dargelirliye yapılıyor, yok öyle değil o iş, ucuza yapılan ya da ucuza satılan dar gelirli için üretilmiyor ki? Ne tutturabilirlerse. Piyasa var sonuçta. Bunu aşan bir bakış ve yönelim var mı, yok.

    müge altıntaş | 1 July 2019


Yorum yazmak için


Notre Dame trajedisi kendi mutlu sonuyla beraber geldi. Fransız zenginler, dünya mirasını kurtarmak için kesenin ağzını açtı. Fakat işler garip bir hal aldı. Basın bildirileri yayımlayıp çekleri yazmamakta direten milyarderler paranın sıradan Fransızlardan çıkmasını bekliyorlar. Üstelik ekonomi altüst olmuş fakat hâlihazırda cepleri dolu olanlar için işlerken.           Olanları tabii ki hatırlıyorsunuz. [...]
ARŞİV
Subscribe