Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Kolokyum Yayın Hayatına Veda Ediyor…
Share 14 June 2019

veda

09.04.2009 tarihinde yayın hayatına başlayan kolokyum.com 01.06.2019 itibariyle yeni üye alımına ve kullanıcı etkileşimine kapatıldı. 01.09.2019 tarihine kadar sisteme kullanıcı girişi yapılabilecek, ancak içerik, yorum, dosya paylaşımı, mesajlaşma veya içerik / yorum beğenme gibi etkileşimli işlevler artık çalışmayacak. 01.09.2019 tarihinde kolokyum.com, tüm veri tabanıyla birlikte arşivlenerek ağ üzerinde erişime kapatılacak.

 

‘Açık Kaynak Mimarlık Paylaşımı’ kolokyum.com, mimarlık yayıncılığına hem teknik anlamda, hem de bakış açısı olarak birçok yenilik ve heyecan getirdi. Özellikle Türkiye’deki mimarlık yarışmaları ve mesleki paylaşım / tartışma kültürünün gelişmesi adına sunduğu katkıların gelecekte de hatırlanacağını umuyoruz.

 

 

Bu projeyi biz başlattık ama, yayında kaldığı süre boyunca sizler hayatta tuttunuz. Tüm kullanıcılarımızla birlikte, şimdiye kadar kolokyum.com için gönüllü / profesyonel editörlük yapmış tüm çalışma arkadaşlarımıza ve maddi katkı sağlamış olan tüm sponsor kişi / firmalara teşekkür ederiz.

 

 

Bir şekilde yeniden yollarımız kesişene dek, hoşçakalın…

Evren Başbuğ

Ceyhun Baskın

İnanç Eray

 

 

 

 

1 Yorum
  1. Bence çok kötü oldu, bütün mimarlık yayınları tehlikede, yayıncılık tehlikede, yine aramıza dönerler umarım.

    meltem doğanay | 14 June 2019


Yorum yazmak için


Deprem Güçlendirme Derneği (DEGÜDER) Başkanı Sinan Türkkan, araştırmalara göre İstanbul’da riskli konut sayısının 2 milyon civarında olduğunu belirterek, bunların yarısının güçlendirmeyle kolaylıkla kurtarılabileceğini söyledi.             Sinan Türkkan, İstanbul’da yaşanan son deprem sonrası akıllara riskli binaların geldiğini kaydederek, kentte sağlam olmayan yapılarla ilgili açıklamalarda bulundu.     İstanbul’da özellikle 2000 yılından [...]
ARŞİV
Subscribe