Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Trumpf’ın Şikago’daki Akıllı Fabrikası…
Share 14 June 2019

Tasarım: Barkow Leibinger Architekten

Şikago dışındaki endüstriyel bir vitrin, yüksek tasarım grubuyla birliktelik kurarlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Trumpf, inşaat sektöründeki en güvenilir isimlerden biridir ve dünyayı kapsayan iyi bir üne sahip bir Alman hassas makine aletleri üreticisidir. Şikago dışındaki yeni tesisi için, şirket yenilikçi malzeme ve üretim teknikleriyle bilinen başka bir Alman markasıyla birliktelik kurdu: uzun süredir ortak çalışan Berlin merkezli Barkow Leibinger Architekten (BLA). (Ortak Regine Leibinger, Trumpf’un bir ortağıdır – rahmetli babası şirkete öncülük etmiştir.) Birlikte, iki şirket ABD’deki hiçbir başka şeye benzemeyen bir endüstriyel gösteri ortamı yarattılar.

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Trumpf Akıllı Fabrikası, O’Hare Uluslararası Havaalanı’na yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır ve burası haksız bir eyaletler arası eyalet: Büyük kutu lokasyonları ve kurumsal kampüslerle çevrili bina, eski bir AT&T ofis parkının bir parçası üzerinde yer almaktadır – göreceli bir avantaj yeri- Peyzaj olarak doğal bir doğal su özelliği içerir.

 

 

 

Kısa sürede ışık saçan ticari karakterini göz önünde bulundurarak kendisini yakın çevreden harekete geçiren BLA, eşit parçalardan oluşan sakin ve titiz bir bina oluşturdu. Her biri 90 derecelik bir açıyla plan ve buluşma olan iki cidarlı, Cor-Ten çeliğinde, yanmış odun dokunuşları ve geniş cam yüzleri ile dengelenmiş cephe ortaya çıktı.

 

 

 

 

 

 
En büyük şeffaf cephe, iki cidarın büyüklüğündedir – bölgeye giren müşterilerin, müşterileri tarafından hafifçe boyanmış trussf çatı tavanları sayesinde sütunlarla numaralandırılmamış hafif bir boşlukta en son ürün paketini görebildikleri ana showroom Trumpf makineleri tarafından şekillendirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şirketin mallarına baktıktan sonra ziyaretçiler, bir çatı görüntüleme platformu da dahil olmak üzere diğer sosyal alanları tamamlayan merkezi bir avlu etrafında dizilmiş olan bitişik yapıdaki toplantı ve konferans salonlarına katılırlar. İşlevsel ve baştan çıkarıcı biçimde kıl kılan Akıllı Fabrika, yapımına yardım eden araçlara mükemmel bir mimari eşdeğer görünüyor.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

 

 


Yorum yazmak için


Yeşil alan olması beklenen çok sayıda askeriyeye ait alan şimdiden TOKİ’ye devredilmiş durumda.             Yıllar önce kentlerin dışına kurulan, güvenlik ve ülke savunması açısından hayati önem taşıyan askeri alanların çoğu artık kent sınırları içinde kaldı. Hükümet, 15 Temmuz 2016 sonrası bu alanların şehir dışına alınacağını açıkladı. Ardından tüm dikkatler bu alanlara [...]
ARŞİV
Subscribe