Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Isenberg İşletme Yönetimi Okulu İnovasyon Merkezi
Share 12 June 2019

Tasarım: BIG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Isenberg Okulu Bjarke Ingels Grubu ve Goody Clancy tarafından tasarlanan, University of Massachusetts Amherst’ın kalbindeki bakır kaplı İş İnovasyon Merkezi, en iyi 30 devlet okulundan biridir.

 

 
Isenberg School of Management’ın yeni genişlemesi ve kısmi olarak yenilenmesi, son on yılda Isenberg’in büyümesine uyum sağlamak için okulun mevcut alanını neredeyse iki katına çıkarırken, 150′den fazla personel ve lisans, yüksek lisans ve doktora alanlarında 5.000′den fazla öğrenciye yeni olanaklar tanıyacak biçimde programlandı. BIG ve Goody Clancy, her Isenberg öğrencisi için işbirliğine ilham veren ve işbirliğini kolaylaştıran esnek bir alan tasarlamak üzere 2015 yılında görevlendirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kampüs girişinin yakınında bulunan Haigis Alışveriş Merkezi’nde, domino efekti tarafından yaratılan çarpıcı bir üçgen cam giriş öğrencileri karşılıyor. Binanın dış kısmı, yavaş yavaş aşağıya doğru eğimli, herhangi bir kavisli eleman olmadan belirgin bir görünüm yaratan dik, dikey sütunlarla sarılmıştır. Business Innovation Hub, okulun mevcut 1964 binasını kuzey ve doğu yönlerinden geniş bir dairesel döngüde genişleterek, bağlantıyı sürdürmek için üst katlara tekrar bağlanır. Bu döngü Isenberg’in fakülte ve personelini tek bir çatı altında birleştirerek tekil bir varış yeri ve tüm Isenberg Yönetim Okulu için güçlü bir görsel kimlik yaratıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Business Innovation Hub’ın dış yüzeyi bakır kaplı, bu nedenle elementlere uzun süre maruz kalmak, metalin koyu sarı boyadan kalıcı patine kadar doğal olarak olacağına işaret ediyor. Uzun ömür ve sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak, bina ayrıca LEED Silver sertifikasını da hedefliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 
Gün ışığında, iş okulunun kalbinin öğrenen, ağlayan ve yemek yiyen öğrencilerle buluştuğu çok katlı atriyumu aydınlatmak için akordeon benzeri sütunlar arasında eşler. Aydınlık ve ferah Learning Commons konuk konuşmacılar, ödül törenleri, ziyafetler ve kariyer fuarları için bir etkinlik mekanı olarak kullanılır. Herhangi bir odada veya koridorda, doğal ışık hem kampüsten hem de iç avludan içeriye ulaşır.

 

 

 

Business Innovation Hub boyunca alanlar, öğrenci etkileşimleri, ekip çalışması ve şans eseri karşılaşma ile tasarlanır: boş sandalyeler koridorları süslüyor, büyük merdivenlere banklar takılıyor ve sınıf koltukları tiyatro tarzı dersler veya küçük grup çalışmaları için kolayca manevra yapabiliyor. İkinci ve üçüncü katlarda, öğrenciler ve personel inovasyon laboratuvarlarını işgal eder, alanlara ve fakülte ofisine danışmanlık yapar.

 
Her Isenberg öğrencisinin kariyer gelişimini desteklemek için, sınıflar uzaktan eğitim için entegre teknoloji ile donatılmıştır. Ek olarak, Chase Kariyer Merkezi 15 yeni görüşme odası kazanır ve çeşitli konferans salonları ve ara alanları döngü boyunca dağıtılır. Genişlemenin iç alanları, açık bir bahçe ve taş bankların işbirliği ve tefekkür için bir vaha oluşturduğu dairesel bir avluya bakmaktadır.
 

Avlu, orijinal Isenberg binası ile İş İnovasyon Merkezi arasındaki iki yolla kampüse geri bağlanır. Binalar patikaların üstündeki iki köprüyle kaynaşıyor: Bakırla kaplanmış büyük köprü avluya açılan kapıda, camla kaplı küçük köprü ise iç avlu etrafında görsel bir devamlılık oluşturuyor.

 

 

 

 

 
Akşamları, İş İnovasyon Merkezi, kampüste davetkar bir işaret gibi görünen ve kampüs ziyaretçileri, çalışanları ve öğrencileri için kalıcı bir izlenim yaratan, içindeki yaşamdan parlıyor.

 

 

 

 

Proje Bilgisi:

 
Mimarlar: Bjarke Ingels Grubu
Yeri: Amherst, MA, ABD
Sorumlu Ortaklar: Bjarke Ingels, Thomas Christoffersen, Beat Schenk, Daniel Sundlin
Architect of Record: Goody Clancy Architects
Alan: 6500.0 m2
Proje Yılı: 2019
Fotoğraflar: Max Touhey, Laurian Ghinitoiu
Proje Adı: Isenberg İşletme Yönetimi Okulu İnovasyon Merkezi

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com

2 Yorum
  1. Kurgu muhteşem. İşte ek bina nasıl yapılır şovu !!!

    Serap İçöz | 14 June 2019

  2. Tahayyül ediş şekli çok etkileyici, ortaya çıkan üründen de güzel.

    perran su | 20 June 2019


Yorum yazmak için


Üsküdar Acıbadem Mahallesi’nde yurttaşlar tarikat yurdunu protesto için yürüyüş düzenledi.         Üsküdar Acıbadem Mahallesi’nde TİBAŞ Vakfı tarafından park ve belediye hizmet alanı yapılma şartıyla Üsküdar Belediyesi’ne verilen kamusal alan, 2019 yılında 49 yıllığına bedelsiz olarak Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na kız öğrenci yurdu yapması için tahsis edilmişti. Mahalle sakinlerinin ilk günden itibaren tepki [...]
ARŞİV
Subscribe