Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Hillside Evi
Share 18 May 2019

Tasarım: SB Architects

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

San Francisco’daki Golden Gate Köprüsü’nün tam karşısında, California Mill Vadisi’nin tepelerinde bulunan Hillside House, Marin County’deki ilk Kuzey Kaliforniya’da sadece bir avuç binaya verilen Platin LEED sertifika alan yapıydı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

San Francisco merkezli SB Architects tarafından tasarlanan ve dünya çapında siteye duyarlı tesislerin ve karma kullanım projelerinin tasarımıyla tanınan ve tanınmış yeşil inşaatçı McDonald Construction & Development tarafından inşa edilen bu ev, “Yüksek tasarımı yüksek sürdürülebilirlikle birleştirerek” neyin mümkün olduğu konusunda hepimize bir açılım yaptılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güzel, sürdürülebilir Western Red Cedar siding kaplı, dört katlı ev, ayrı ayrı katlarda bulunan yaşam ve özel alanlarla çok dikey bir tasarım sağlayan dik bir yamaçta yer alıyor. Çok sayıda açık hava ve kapalı teras ve balkon, körfezin ve ötesindeki San Francisco silüetinin çarpıcı manzaralarından istifade eder. Evin birçok yeşil yönü şunlardır:

 

 

 

 

 

 

 

 

Kesit

 

 

 

Batı kırmızı sedir siding
Energy Star Rated Whirlpool cihazları
Kohler düşük akışlı sıhhi tesisat armatürleri
Efsanevi sıfır-VOC boyaları
Concreteworks’ten yüksek geri dönüştürülmüş içerikli iç beton
Eldorado Stone’dan sürdürülebilir şekilde üretilen taş kaplamalar
Plantation Hardwoods’tan sürdürülebilir şekilde hasat edilmiş zeminler ve dolaplar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu LEED Platinum özel evinin her santimi, siteye, ağaçlara ve manzaralara doğrudan yanıt vererek sürdürülebilirliğini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Sonuç olarak, bu ev asıl ayak izinden çok daha büyük, ancak çok daha az bir etkiye sahiptir.

 

 
Fotoğraf: Mariko Kamış
Proje Bilgisi:
Mimarlar: SB Mimarlarlık
Yer: Mill Valley, Amerika Birleşik Devletleri
Oluşturucu: McDonald İnşaatı
Alan: 2116.0 m2
Proje Yılı: 2010
Fotoğraflar: Mariko Kamış
Proje Adı: Hillside Evi

 

 

 

 
Kaynak: www.arch2o.com

 

1 Yorum
  1. google translate kullanmışsınız ama keşke biraz editör baksaydı yayınlamadan önce. birde projenin rahat 10 yılı neden şimdi yayınlanıyorsa artık.

    google | 7 June 2019


Yorum yazmak için


Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ordu’ya ziyareti esnasında akıbetini sorduğu ve ‘derhal yıkın’ diye talimat verdiği inşaatla ilgili olarak detaylar ortaya çıkmaya başladı.             Yıkılan inşaatın büyük ortağı ‘İntaya&Özmen&Köksal Adi Ortaklığı’ adına yapılan basın açıklamasında, yıkıma kadar gelinen süreç aktarılarak, kamuya verilen bu zararların kimin karşılayacağı soruldu.     ‘İntaya&Özmen&Köksal Adi [...]
ARŞİV
Subscribe