Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Ziya Tanalı Anma Etkinliği- ACE Mimarlık, Başkent Üniversitesi, Mimarlar Derneği 1927
Share 3 May 2019

Kendisinin tanımıyla “ İflah olmaz bir modernist” Ziya Tanalı, namı diğer ZT’yi geçtiğimiz Aralık ayı kaybettik. Bu kaybın derin üzüntüsü yalnızca mimarlık ortamının “etik duyarlılıklar” a sahip usta bir mimarı kaybetmesinden değil, “sahici tavırları” ve “akılcı içtenlikleri” ile olağanüstü bir insanı, üstelik halen dediklerini tam olarak anlayamamışken, bir daha göremeyecek olmanın burukluğundan kaynaklanıyor.

 

 

 

 

 

ACE Mimarlık olarak Başkent Üniversitesi GSTMF Mimarlık Bölümü ile tasarım merkezi-üniversite işbirliklerimiz kapsamında Mimarlar Derneği 1927′nin desteği ile Ziya Tanalı’yı Anma etkinliği gerçekleştiriyoruz.

 

 

Anma töreni, 6 Mayıs 2019 Pazartesi Günü Başkent Üniversitesi GSTMF Avni Akyol Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Aile, dost ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşecek bu buluşmada Başkent Üniversitesi Arşivi’nden 2016-2018 yıllarında verdiği röportaj, konferans ve ders kayıtları gösterimi olacak.

 

 

Bu burukluğu biraz hafifletmek ve ZT’yi anıp onu bi parça daha anlayabilmek – ya da tamamen “sesli düşünceleri” ve “değerli deneyimleri”nde daha da kaybolmak- için alelade olmayan düşüncelerin alçak gönüllü aktarımlarını bu kayıtlardan dinlemek, ZT’yi kaybetmenin hüznünü onun içten kahkahaları ile yaşamak ve onu “zamansız tavsiyeleri”yle beraber bir kez daha anmak için bir arada olacağız.

 

 

Ayrıca yine aynı gün ZT’nin çalışma ve projelerinden seçkilerle oluşan serginin açılışı yapılacak. Sergi 6-13 Mayıs tarihleri boyunca Başkent Üniversitesi GSTMF C Blok 2.katta ziyaret edilebilecek.

 

 


Yorum yazmak için


Tasarım: Studio RHE           La Vinya, dünyaca ünlü PGA Catalunya golf beldesinin kenarında bulunan dört yatak odalı eşsiz bir villadır. Doğu Pirenelerin eteklerinde, İspanya’nın kuzeydoğusunda bulunan PGA Catalunya Resort, yakın zamanda açık şampiyonalar düzenlenen iki adet golf sahasını da içermektedir.                     Studio [...]
ARŞİV
Subscribe