Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Serpentine Gallery
Share 18 April 2019

Tasarım:  Olafur Eliason and Kjetil Thorsen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

As a means of bringing architecture and art together, Olafur Eliasson and Kjetil Thorsen of Snohetta have created the Serpentine Gallery in Kensington Gardens, London, in 2007. Based on the idea of a winding ramp, the pavilion explores the concept of creating a pavilion in just one level, but adding the element of vertical circulation by playing with the height.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekip, iki dönüşü tamamlayan, en yüksek noktada Kensington Bahçeleri’ne bakan, ziyaretçilerin içini bir araya getiren rampa yardımı ile çimden çatıya gidebilecekleri geniş bir spiral rampa yarattı. Köşk ve çevresi. Alan, hem duvar yüzeyi hem de oturulacak yer olarak kullanılan geometrik bir desenle iyi tanımlanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: www.arch2o.com


Yorum yazmak için


Editör:  Sydney Franklin Porto Riko’daki mimarlık öğrencileri Vali Andrew Cuomo’nun son zamanlarda mimarlardan New York’taki bir Kasırga Maria Anıtı için fikirlerini sunma talebine karşı bir öneriyle cevap verdiler.   Mimar, profesör ve Porto Riko Üniversitesi Mimarlık Fakültesi (UPR-RP) eski dekanı Francisco J. Rodríguez-Suarez, geçen hafta Twitter’da (@ paco-rsvp) Twitter öğrencileri tarafından bir dizi fotomontaj yayınladı. [...]
ARŞİV
Subscribe