Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
T.C. İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK BÖLÜMÜ EĞİTİMİNDE DİJİTAL ÇAĞA GEÇİŞ YAPIYOR…
Share 16 April 2019

Render almak ne kadar zor değil mi? Ya da yaptığınız bir projeyi, pafta üzerinde görsellerle iş sahibine hayal ettirmeye çalışmak… Veya müşteriye gelecekte yaşayacağı konutu daha tuğladan ibaretken anlatmak nasıldır? Peki, bunların yanında bir gözlük takıp, kullanıcı kendini bir anda yeni evinde bulsa ve sanal ortamda dilediğince evini deneyimleyebilse?

 

 

 

 

 

İşte tam da bu ve daha nice dijital gelişim hedefi ile Arel Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde verilen proje derslerinde ve fakültedeki uygulamalar genelinde teknolojik bir çağ atlama yaşanıyor.

 

 

Hem eğitim alanında hem de proje üretimi noktasında kullanılmak üzere bir Sanal Deneyim Tasarım Laboratuvarı açtık. Geleceğin teknolojileri olan Virtual Reality, Augmented Reality gibi dijital konularda hem proje üretiyoruz hem de eğitim veriyoruz.

 

 

İç Mimari proje üretimi konusunda eski tip Paftalar ve maketler yerine tüm sunum mecrasını sanal dünyaya taşıma amacıyla proje derslerimizde bir reforma gittik ve artık öğrencilerimizi bu sistemlerle donatıyoruz.

 

 

Sektörde, dijital çağın getirdiği gelişmelerin hızına yetişen ve proje sunumunu yepyeni bir bakış açısıyla ele alan bireyler yetiştirme hedefi ile tüm öğrencilerimizi laboratuvarımıza davet ediyoruz!

 

 

Etkinliğimize katılan herkes, öğrencilerimizin bu bağlamda aldığı dersler sonucunda ortaya koydukları sanal sunumları ve projeleri yakından inceleyebilecek, sanal gerçeklik ortamında 3 boyutlu bir iç mimari yapıyı gerçek ölçütlerinde gezebilecek ve artırılmış gerçeklik sayesinde makete ihtiyaç duymadan nasıl sunum yapılabileceğini deneyimleyebilecektir.


Yorum yazmak için


Yasak ve yıkımın hedefi olan kentlerden Nusaybin’de, zorla yerinden edilen ailelere tapuları karşılığı verileceği söylenen evler verilmiyor. Tapu bekleyen ailelere verilmesi gereken kira yardımı da 6 aydır ödenmiyor. Bunun yanı sıra TOKİ evleri sorunlarla dolu; dış duvarlarda kullanılan taşlar dökülüyor, apartman çevrelerinde dolgu yok, henüz yerleşim olmasa da toprağın zemine oturmasıyla çatlaklar ve boşluklar oluşmuş. [...]
ARŞİV
Subscribe