Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Milan Politecnico Mimarlık Kampüsü
Share 3 April 2019

Tasarım: OTTAVIO DI BLASI & Partners, Renzo Piano Building Workshop

 

 

 

 

 

Yeni mimarlık Kampüsü, Politecnico di Milano’nun en iyi uluslararası mimarlık okulları arasında giderek daha zorlu bir rekabetin sonucudur. Üniversite kampüsü şu anda yapım aşamasındadır ve 2020′de Milano’da açılması planlanmaktadır.

 

 

 

 

 

Projenin orijinal fikri, Renzo Piano’nun şehre verdiği bazı eskizlerden geliyor. Daha sonra, seksenli yıllarda en yakın ortaklarından Ottavio Di Blasi, kompleksin tasarımı için atandı. Hem Renzo hem de Ottavio, Politecnico di Milano’nun “mezunları” dır.

 

 

 

 

 

Site iki binadan oluşuyor: “Trifoglio” ve bir diğer ortak olan Gio Ponti tarafından tasarlanan “Nave”. Her iki yapı da projenin bir parçası olarak restore edilecek ve revize edilecektir.

 

 

Yeni kompleks, öğretme, araştırma ve yenilik yapmaya odaklanan okulun yeni Mimarlık Kampüsü olarak hizmet verecek. Büyük sayılar:

 

 

 

 

Yeni unbstrusive binalar kısmen toprak altında kalmıştır ve 800 öğrenci için derslik içermektedir.

 

 

Kampüsün toprağı, geleneksel model yapım tesisleri (ahşap ve reçine) ve dijital ve 3D baskı tesisleri içeren Mimari Model Laboratuvarı (1600 mq) olacaktır. Öğrenci Lobisi, “Nave” binasının “pilot” seviyesinde yer almaktadır.

 

 

 

 

Tüm yeni binaların mimarisi ve perimetral duvarların kaplaması aynı cephe sistemi ile inşa edilmiştir. Sıkı zamanlama programına uymak için bina yapısı, X-Lamm ahşap plakaları destekleyen kuru montajlı çelik bileşenlerden yapılmıştır.

 

 

Erişilebilir teraslarla bezeli yapılar çok düşük bir profile sahiptir ve 130′dan fazla ağaçlık bir orman tarafından üzülür. Ağaçlarla gölgelenmiş parter seçilmiş banklarla donatılmış bir açık hava alanıdır.

 

 

Yeni Kampüs, kuzey tarafındaki kamu parkını Piazza Leonardo da Vinci ve Politecnico tarihi bölgesine bağlayan şehre açılacak.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

 

1 Yorum
  1. bir renzo yapısı gerçekten

    ferhangöcek | 4 April 2019


Yorum yazmak için


Üsküdar Acıbadem Mahallesi’nde yurttaşlar tarikat yurdunu protesto için yürüyüş düzenledi.         Üsküdar Acıbadem Mahallesi’nde TİBAŞ Vakfı tarafından park ve belediye hizmet alanı yapılma şartıyla Üsküdar Belediyesi’ne verilen kamusal alan, 2019 yılında 49 yıllığına bedelsiz olarak Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na kız öğrenci yurdu yapması için tahsis edilmişti. Mahalle sakinlerinin ilk günden itibaren tepki [...]
ARŞİV
Subscribe