Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Kule Otomotiv Binası
Share 3 April 2019

Tasarım: ArchitectsAlliance

 

 

 

 

 

 

 

 

ArchitectsAlliance, Toronto’nun Junction semtindeki 104.414 sf (9.700 m2) büyüklüğündeki bir depo olan Mito-Tower Tower Building’i, Kanada’nın uluslararası çağdaşlığa adanmış en yeni kamu galerisi olan Çağdaş Sanat Müzesi (MOCA) tarafından tutturulmuş yeni bir çok katlı kültürel merkeze dönüştürdü. Sanat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toronto’nun eski üretim bölgesinin kalbinde yer alan yeni bir yaratıcı motor olan MOCA, sanat ve kültür, performans ve topluluk oluşturma ile birlikte duruyor. Bu heyecan verici yeni kurum, sergi salonları, atölye çalışmaları ve yapımcı alanları, idari ofisler ve halk / personel kütüphanelerinin doldurduğu dört katın üzerinde bir kat kamuya açık toplantı salonu, kafe ve geçici sergi alanı sunmaktadır. Tower Automotive Building’in ilk beş katı, grafik tasarım, yazılım ve diğer yaratıcı uygulamalarla meşgul olacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

TAB önemli bir kentsel eserdir. Başkalarının sütun sıralarını ve yankı alanlarını yürürken hissettiğimiz sevinç duygusunu ve gizemi deneyimlemelerine izin vermek istedik. Canlanmasının anahtarı, bu olağanüstü yapının kemiklerini ortaya çıkaran bir dizi göze çarpmayan müdahalelerdi – bu yapının tarihine dayanan arabuluculuklar. Bu hafif dokunuştan tek açık sapma, binanın batı yüzü boyunca saydam cam “açılan kutular” dır. Bu ikincil girişler, oto bina ile eski imalat yapan binalar arasındaki bağlantı noktalarını takip eder ve MOCA’nın ana katına ışık tutmak için fener görevi görür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Bu gizli mimari,” diyor mimar Cleases, Alliance’ın yönetici ortağı ve tasarım direktörü Peter Clewes, “Amacımız, ilk karşılaştığımız yerde alanın çekiciliğini korumaktı: Tarihsel patinasıyla işlevsel, endüstriyel alanın dürüstlüğü ve cömert ve korunaklı bir yapı kullanın. Mimarlık olay değil, aksine binadır, yani yaptığımız şey sadece kemiklerini açığa çıkarmak ve onu basit bir şekilde sunmaktır. sanat, mimarlık değil. ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proje Bilgileri:
Proje: Kule Otomotiv Binası, Toronto
Mimar / Kayıt Mimarı: architectsAlliance
Miras Danışmanları: ERA Architects
Fotoğraf kredisi: Ben Rahn / A-Frame Inc.
Boyut: 9.700 metrekare

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

 


Yorum yazmak için


Yasak ve yıkımın hedefi olan kentlerden Nusaybin’de, zorla yerinden edilen ailelere tapuları karşılığı verileceği söylenen evler verilmiyor. Tapu bekleyen ailelere verilmesi gereken kira yardımı da 6 aydır ödenmiyor. Bunun yanı sıra TOKİ evleri sorunlarla dolu; dış duvarlarda kullanılan taşlar dökülüyor, apartman çevrelerinde dolgu yok, henüz yerleşim olmasa da toprağın zemine oturmasıyla çatlaklar ve boşluklar oluşmuş. [...]
ARŞİV
Subscribe