Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
BALE OKULU…
Share 30 March 2019

Tasarım: Told Walker

 

Balet Memphis
Delikli bakır yüzeyler Ballet Memphis cephesine hareket katıyor.

 

 

 

 

Bale Memphis banliyö alanını aşmıştı ve yeni bir tesiste şehrin kalbine yaklaşmaya çalıştı. Overton Square eğlence bölgesine taşınma fırsatı ortaya çıktığında, Bale Memphis şansı kaçırdı. Yeni 4.200 metrekarelik tesisi, şirketin önceki alanını neredeyse iki katına çıkarır ve göz kamaştırıcı delikli, oluklu bakır dış cephesiyle gerçekten eşsizdir.

 

 

 

 

Bina topluma hareket, kültür hizmeti vermek için tasarlanmıştır. Profesyonel bale şirketi, 200 çocuk dans okulu, topluluk dershanesi ve idari alan için prova alanı barındırıyor. En büyük prova stüdyosu ayrıca bir performans mekanı olarak da ikiye katlanır.

 

 

 

 

 

Dış form, bir cam kutudan ve müzik kutusunu taklit eden zıt metallerden oluşur. İskenderiye’nin Memphis’te yarattığı mimari tasarımın vurgulanması, Petersen’in PAC-CLAD 7/8 20.000 metrekaresinden fazla. Oluklu bakır paneller in yarısı delikli. Dramatik ön cephe ayrıca, bakır oluklu panellerin arkasında ve üstünde duvar panelleri olarak işlev görecek şekilde dikey olarak monte edilmiş 2.000 m2 032 alüminyum Snap-Clad dikişli panelleri içerir. Yapışmaz Paneller, Petersen’ın Soğuk Renk Metalik Çinko yüzeyi ile tamamlanır.

 

 


 

 

Archimania müdürü Todd Walker, “Delikli bakır perde, şehir kodlarına ve aksaklıklara uyurken, eğlence bölgesi içindeki kentsel deneyimi artıran tarihi cadde kenarında oturuyor” dedi.
Walker, “İşlemin başında cadde tarafı ekran fikrine karar verdik” dedi. “ve bakır kullanımı, bölgedeki bakır elementleri olan birçok eski evle iyi bir şekilde bağlantılı. Bu durumda, bakır sadece doğal bir malzeme değil aynı zamanda modern bir şekilde kullanılan tarihi bir malzemedir. ” diye devam etti.

 

 

Dikey olarak monte edilen Snap-Clad alüminyum paneller, dış tasarımda da önemli bir rol oynadı. Walker, “Büyük binanın kütlesini ve ölçeğini iki farklı malzeme kullanarak ayırma fikrini sevdik” dedi.

 

 

Dikey olarak monte edilmiş alüminyum Snap-Clad panelleri 41 ila 51 ft. arasında değişiyordu. Jones, “Bu uzunluktaki dikey panelleri kurmak her zaman biraz zor,” dedi. Ek olarak, binanın düz çatı kısmında sınırlı miktarda PAC-CLAD Tite-Loc Plus panel kullanılmıştır.

 

 

 

 

 

Ralph Jones Sac, uzun süredir Petersen’ın PAC-CLAD ürünlerinin kullanıcısıdır. “Satın aldığımız metal panellerin büyük çoğunluğu PAC-CLAD. Harika ürünler ve neredeyse hiçbir zaman bir sorunumuz yok. Sadık bir şirketiz ve daima adil davranıldığımızı hissediyoruz. ”

 

 

 

Mimar Todd Walker, Ralph Jones Sheet Metal tarafından yapılan çalışmalar konusunda özgürdü. Walker, “Binalarda çok fazla metal kullanıyoruz” dedi. “Ralph Jones’un onlarla yaptığımız işlere gösterdiği dikkat ve işçilik olağanüstü. Bu, her zaman uğraştığımız yüksek kaliteli görünümü yaratmada önemli bir faktör. ”

 

 

Walker, “Projeyi dinamik ve enerjik hale getirmek istedik” dedi. “Bakır ekran gün boyunca daha sağlam görünüyor ve ışıklar ardında geceleri perfore oluyor. Ayrıca, güneşin değişen açıları bakırı sürekli değiştirir. Ve doğal patine işlemi zaman içinde daha da değişecektir. Bakır, kullandığımız diğer tüm metal malzemelerden daha dinamik olabilecek bir eleman eklediğini düşünüyorum. ”
Walker, “Dans ve mimari harekete, mekana ve zamana odaklanıyor” dedi. “Bu disiplinleri bu sivil proje ile kutlamak, büyüyen Overton Meydanı bölgesini ve çevresindeki yerleşim bölgelerini geliştirir.”

 
Kaynak: www.architectmagazine.com

 

1 Yorum
  1. Tam bale okuluna yakışacak biçimde. Perfore elemanlar mimarinin yeni yüzü olmakta.

    deniz tekin | 1 April 2019


Yorum yazmak için


Yasak ve yıkımın hedefi olan kentlerden Nusaybin’de, zorla yerinden edilen ailelere tapuları karşılığı verileceği söylenen evler verilmiyor. Tapu bekleyen ailelere verilmesi gereken kira yardımı da 6 aydır ödenmiyor. Bunun yanı sıra TOKİ evleri sorunlarla dolu; dış duvarlarda kullanılan taşlar dökülüyor, apartman çevrelerinde dolgu yok, henüz yerleşim olmasa da toprağın zemine oturmasıyla çatlaklar ve boşluklar oluşmuş. [...]
ARŞİV
Subscribe