Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
Güvenlik Garantili Değil
Share 23 March 2019

Tasarım: Outpost Office

 

 

 

 

 

“Güvenlik Garantili”, Walter B. Sanders 2015-2016, Taubman, Michigan Üniversitesi, Mimarlık ve Planlama Fakültesi’ndeki Mimarlık Bölümü’nde, Erik Herrmann’la işbirliği ile verilen bir program.

 

 

Mimari savunma ile ayrılamaz. En ilkel ve saygın “kökenleri” nden, mimarlık çatışma ortamlarında prova edildi. “Savunma mimarlığı” kavramına alternatif olarak, tipik olarak formları ve türleri (kaleler, kaleler, burçlar, kentsel duvarlar) ifade eden bir kategori olarak, bu proje savunma mimarisi fikrini önermektedir.
Bir savunma mimarisi tüm mimariyi bir miktar paranoya ölçüsünde tepki olarak görür ve yapılı çevreyi bu korkuları bastırmak için kullanılan önlemleri ve yöntemleri tanımak için inceler. “Güvenlik Garantili Değil”, bir dizi tasarım manipülasyonu ve abartı ile paranoya mimarisini araştırıyor.

 

 

Bunun için banliyö ve günlük ev sahneleri – en çok gizlilik, güvenlik ve güvenlikle ilişkili- alanlar ve ön kapının, evin, çıkmaz sokak ve mahallenin tahkimatının olduğu yerler ele alnıyor.

 

 

 
Kaynak: www.architectmagazine.com


Yorum yazmak için


Tasarım:  Olafur Eliason and Kjetil Thorsen                     As a means of bringing architecture and art together, Olafur Eliasson and Kjetil Thorsen of Snohetta have created the Serpentine Gallery in Kensington Gardens, London, in 2007. Based on the idea of a winding ramp, the pavilion explores the [...]
ARŞİV
Subscribe